لوگو سازمان

rahbari
آرشیو خبر

اخبار

1402/11/21

به همت مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علم و صنعت ولین رویداد تجلیل از دانشجویان متاهل صاحب فرزند با شعار 《ایران جوان، دانشگاه پویا》در روز شنبه مورخ 30 دیماه 1402 در مجتمع فرهنگی حضرت امام رضا (علیه آلاف التحیه والثناء) برگزار شد.

به همت مرکز مشاوره و سبک زندگی و مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده دانشگاه علم و صنعت ایران، اولین رویداد تجلیل از دانشجویان متاهل صاحب فرزند با شعار 《ایران جوان، دانشگاه پویا》در روز شنبه مورخ 30 دیماه 1402 در مجتمع فرهنگی حضرت امام رضا (علیه آلاف التحیه والثناء) برگزار شد

به همت مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علم و صنعت ولین رویداد تجلیل از دانشجویان متاهل صاحب فرزند با شعار 《ایران جوان، دانشگاه پویا》در روز شنبه مورخ 30 دیماه 1402 در مجتمع فرهنگی حضرت امام رضا (علیه آلاف التحیه والثناء) برگزار شد.

همزمان با ایام میلاد فرخنده امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام در مراسمی با شکوه از دانشجویان متأهل صاحب فرزند دانشگاه علم و صنعت ایران تجلیل شد.
این رویداد عصر روز شنبه ۳۰ دیماه ۱۴۰۲ با شعار «ایران جوان، دانشگاه پویا» در سالن همایش امام رضا (ع) دانشگاه از ساعت ۱۶ الی ۲۱  برگزار شد.
این رویداد توسط مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه با هدف تقدیر و حمایت از دانشجویانی که در کسوت مادری و پدری مشغول به تحصیل هستند برگزار شد. پس از قرائت قرآن و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، ابتدا دکتر معینی (معاون فرهنگی دانشگاه) سخنرانی و بیان نمود: ازدواج، موجب آرامش انسان است و خداوند می‌فرماید روزی که انسان را خلق کردیم، زوجی نیز آفریدیم تا در کنار او آرامش پیدا کند. بر این اساس اولین قدم برای آرامش انسان نیز ازدواج است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گفت: برخی معتقد هستند ازدواج هزینه دارد اما خداوند در این زمینه به بزرگترها می‌فرماید وسیله ازدواج  فرزندان و جوانان را فراهم کنند و اگر هم از لحاظ اقتصادی امکان حمایت نباشد، خداوند تاکید کرده است من از فضل خود به آنها می‌بخشم.
دکتر معینی در ادامه خطاب به دانشجویان دانشگاه خاطر نشان کرد: هیچ وقت ازدواج را به شغل یا وضعیت مالی پیوند ندهید چرا که درس، ازدواج و فرزند با هم  یک بسته هستند و نمی شود این موارد را از هم جدا کنیم. بر این اساس نباید در امر ازدواج معطل کرد لذا ازدواج کنید و فرزندار شوید.
در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدی مقدم (به نمایندگی از دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه)، به حاضران خیر مقدم گفت و توصیه‌هایی خطاب به زوج‌های جوان دانشجو ایراد نمود. پس از آن نیز دکتر میرسبحان سادات (روانشناس)، سخنرانی کرد.

اجرای برنامه‌ توسط حامد سلطانی (مجری تلویزیونی)، اجرای گروه سرود توسط کودکان، اجرای مسابقه و تقدیر از برگزیدگان، بخش‌های دیگر رویداد تجلیل از دانشجویان متأهل صاحب فرزند در دانشگاه علم و صنعت ایران بود.


نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

دسترسی سریع