اخبار دفتر مشاوره و سلامت

دومین نشست کشوری مددکاران اجتماعی مراکز مشاوره دانشگاه ها به مناسبت روز جهانی مددکاری اجتماعی
یونس فرخنده

دومین نشست کشوری مددکاران اجتماعی مراکز مشاوره دانشگاه ها به مناسبت روز جهانی مددکاری اجتماعی

دومین نشست کشوری مددکاران اجتماعی مراکز مشاوره دانشگاه‌ها به مناسبت روز جهانی مددکاری اجتماعی با عنوان مددکاری اجتماعی، تقویت همبستگی و پیوند اجتماعی روز سه شنبه مورخ 12 اسفند ماه 1399 به میزبانی مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی با حضوردکتر حسین سلیمی رئیس محترم دانشگاه علامه طباطبائی، آقای دکتر لطیفی معاون دانشجویی دانشگاه ، آقای دکتر مجید صفاری‌نیا سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان ، دکتر کیومرث فرحبخش مدیر مرکز مشاوره و بهداشت روان دانشگاه علامه طباطبائی و خانم دکتر حمیده عادلیان  مدیر گروه مددکاری اجتماعی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی و اقای دکتر سید حسن موسوی چلک  رئیس  محترم انجمن مددکاری ایران در دوپنل تخصصی با موضوعات مددکاری اجتماعی در مراکز مشاوره و مددکاری اجتماعی ،تقویت و همبستگی برگزار شد.

در ابتدا ریاست محترم دانشگاه علامه طباطبایی جناب آقای دکتر سلیمی، ضمن خوشامدگویی به مدعوین و شرکت کنندگان و تشکر از دفتر مشاوره و سلامت و معاونت دانشجویی و مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی درخصوص جایگاه مددکار و مددکاری اجتماعی در دنیا صحبت کردند. آقای دکتر صفاری نیا درخصوص اهداف نشست و نقش و جایگاه مددکاران اجتماعی در دانشگاه ها و مراکز مشاوره اشاره کردند و تأکید داشتند که حتماً دفتر حمایت های لازم و کافی را از مددکاران خواهد شد و حامی طرح ها، انتشارات، خبرنامه ها و کتابهای مرتبط با این حرفه خواهد بود. و پیشنهاد تهیه یک خبرنامه مختص مددکاران را ارائه نمودند .

در ادامه خانم دکتر عادلیان درخصوص "همبستگی و انسجام اجتماعی در بستر توسعه پایدار دانشگاه ظرفیتی فعال در شکوفایی آن" صحبت کردند و بعد از آن بخش تخصصی با محوریت مددکاری اجتماعی در مراکز مشاوره"چالش ها و نیازها" برگزار شد.

بخش تخصصی دوم با محوریت "مددکاری اجتماعی؛ تقویت همبستگی و پیوند اجتماعی در دانشگاه" پیگیری شده و در پایان همایش، مددکاران مشارکت کننده در نشست به بحث و تبادل نظر پرداخته و کلیات موارد مطرح شده در همایش توسط آقایان دکتر صفاری نیا و جناب آقای دکتر فرحبخش جمع بندی شد .

این همایش با اهداء یادبود به شرکت کنندگان و عکس یادگاری پایان یافت .

مطلب قبلی اولین دوره آموزشی افزایش سطح سواد HSE ، با عنوان ارتباط HSE وکووید_19 از ناقلی تا ابتلا و عوارض بعدی توسط مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه گناباد برگزار گردید.
مطلب بعدی آیین بزرگداشت روز روانشناس و مشاور
چاپ
1476

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی

@ کلیه حقوق برای سازمان امور دانشجویان محفوظ است.

تماس با ما

شماره تماس:

96664471 21 (98+)

آدرس ایمیل: ch@saorg.ir

آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی (فرصت جنوبی سابق)، پلاک 27، سازمان امور دانشجویان، طبقه چهارم

کدپستی: 44734-15819  -  صندوق پستی: 1117-15815


دی ان ان