اخبار دفتر مشاوره و سلامت

اطلاعیه نمایندگان وزاری محترم در شورای مرکزی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور

اطلاعیه نمایندگان وزاری محترم در شورای مرکزی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور

اطلاعیه
اعضای محترم سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور
با اهدای سلام و احترام؛
اینجانبان نمایندگان وزرای محترم در شورای مرکزی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران، مختصری از آخرین وضعیت موجود در سازمان را برای اطلاع همه اعضا به عرض می رسانیم.
دوره فعالیت شورای مرکزی موجود سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور در مرداد 1399 باتمام رسیده و شورای مرکزی موجود، بیش از 25 ماه است که خارج از محدوده قانونی، به فعالیت خود ادامه می دهند و به دلایل واهی، تاکنون از برگزاری انتخابات استنکاف و با جوسازی های مختلف، انتخابات را برگزار نکرده اند. در آخرین مورد؛ مصوب شده بود که انتخابات 6 اسفند 1400 برگزار شود که بار دیگر با حاشیه پردازی های مختلف و با وجود پیگیری های مداوم نمایندگان وزرا؛ این امر محقق نشد.
آئین نامه انتخابات در تاریخ 3/9/1400 تصویب و برای اجرا ابلاغ شد. براساس ابلاغ آئین نامه رئیس سازمان، طی احکامی جداگانه، شروع بکار اعضای هیأت نظارت مرکزی را ابلاغ کردند و هیات نظارت مرکزی در دی ماه 1400 شروع بکار نمود و در جلسات متعدد شیوه نامه نظارت و زمان بندی انتخابات برای برگزاری انتخابات پرشور و حداکثری در 6 اسفند 1400 را مدون کرد ولی در کمال ناباوری و خلاف مقررات، پس از آغاز روند برگزاری انتخابات، برخی از اعضای شورای مرکزی که البته در نتیجه حاصل از انتخابات به صورت مستقیم ذینفع هستند؛ دریافتند که ترکیب هیات نظارت به گونه ای است که با درخواست های خلاف مقررات آنها و مدیریت نتایج انتخابات همراهی نخواهد کرد؛ لذا به دلایل واهی، اقدام به مهندسی ترکیب، با هدف تعیین نتیجه انتخابات نمودند که با عدم پذیرش این موضوع توسط هیات نظارت مرکزی، به عنوان یک نهاد مستقل در برگزاری سالم انتخابات، مواجه شدند. پس از این اصرار بر حاکمیت قانون و صیانت از آرای شرکت کنندگان در انتخابات، متاسفانه مسئولان سازمان از پاسخ به 17 نامه ارسال شده هیات نظارت مرکزی، استنکاف نموده و امکانات و ملزومات درخواست شده هیات نظارت مرکزی را در اختیار این هیات قرار ندادند و شروع به کارشکنی در روند برگزاری انتخابات نمودند تا اینکه در زمان مقرر؛ انتخابات برگزار نشد. پس از آن بارها جلساتی تشکیل شد که با عدم حضور اعضای شورای مرکزی، به حدنصاب قانونی نمی رسید ولی شاهد مصوبات محیرالعقول شورای مرکزی بودیم!
اصرار نمایندگان وزرا به عنوان تنها کسانی که در شورای مرکزی موجود ذینفع در نتیجه حاصل از برگزاری انتخابات نیستند؛ مراعات دقیق قانون تاسیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره می باشد؛ امری که به مذاق برخی خوش نمی آیند و تا به حال قانون را به میل خود، مدیریت کرده اند. ما هر روز شاهد درخواست های مکرر اعضای محترم سازمان برای احقاق حقوق خود هستیم و با معطلی چند ساله اعضا پشت درهای کمیسیون ها برای اخذ پروانه، برخوردهای سلیقه ای و بعضا رد کردن های بدون مبنا و . . . مواجهیم،  حقوق عامه حدود 40 هزار نفر کسانیکه به امید حمایت های صنفی و سازمانی، دل در گرو سازمان بسته اند اقتضا دارد که به دقت و سرعت در مسیر برگزاری انتخابات گام برداریم و شاهد حضور حداکثری اعضای محترم سازمان؛ به عنوان صاحبان اصلی سازمان، برای تعیین اعضای شورای مرکزی باشیم. لذا ضمن تکذیب فرافکنی سازمان در قالب اطلاعیه صادره؛ رئیس شورای مرکزی و رئیس سازمان را به مناظره زنده دعوت نموده و با دلایل و قرائن و مستندات مکتوب؛ حاضر به اثبات اهمالکاری و مدیریت نتایج انتخابات توسط شورای مرکزی هستیم.
در پایان آرزوی صحت و سلامتی برای همه مردم عزیز و  اعضای محترم سازمان را از درگاه خداوند متعال خواستاریم.
دکتر عباس مسجدی
نماینده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
دکتر ابراهیم نعیمی

نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

مطلب قبلی شماره پانزدهم و شانزدهم ماهنامه خشت اول منتشر شد
مطلب بعدی برگزاری کارگاه آموزشی ارگونومی در محل کار ویژه کارمندان در دانشگاه میبد
چاپ
1252

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی

@ کلیه حقوق برای سازمان امور دانشجویان محفوظ است.

تماس با ما

شماره تماس:

96664471 21 (98+)

آدرس ایمیل: ch@saorg.ir

آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی (فرصت جنوبی سابق)، پلاک 27، سازمان امور دانشجویان، طبقه چهارم

کدپستی: 44734-15819  -  صندوق پستی: 1117-15815


دی ان ان