اخبار دفتر مشاوره و سلامت

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اعلام کرد؛ آمادگی مراکز مشاوره، بهداشت و درمان دانشگاه ها برای خدمات به دانشجویان
یونس فرخنده

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اعلام کرد؛ آمادگی مراکز مشاوره، بهداشت و درمان دانشگاه ها برای خدمات به دانشجویان

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: مراکز مشاوره، بهداشت و درمان دانشگاه ها همزمان با بازگشایی اگر دانشجویان نیاز به خدماتی داشته باشند به آنها کمک می کنند .

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکترابراهیم نعیمی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با حضور در برنامه گفتگوی شبکه خبر گفت: دانشگاه ها به هیچ وجه به طور مطلق تعطیل نبوده مگر در شرایط خاص، در 27 ماه گذشته جریان آموزش در دانشگا ها ادامه داشته و بسیاری از رشته های فنی مهندسی و آزمایشگاهی که نیاز به کار عملی داشتند همواره در دانشگا ها حضور داشتند و خوابگا های ما فعال بودند.

دکتر نعیمی گفت: ما در سال گذشته آمادگی از سر گیری فعالیت حضوری دانشگاه ها را از نیم سال دوم داشتیم که به دلیل سویه جدید امیکرون و ابلاغ ستاد ملی کرونا مجبور شدیم بازگشایی به تاخیر بی افتند.

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان از اختصاص اتاق های قرنطینه در خوابگاه ها خبر داد و اظهار داشت: در خوابگاه ها اتاق های قرنطینه تعبیه شده و اگر دانشجویی به کرونا مبتلا شود، پزشک مستقر در مراکز بهداشت و درمان به کمک دانشجویان می آید و دفاتر مشاوره و سلامت هر نوع دغدغه ای که دانشجویان از نظر سلامت جسمی و روانی داشته باشند، برطرف می کنند.

وی درباره واکسیناسیون دانشجویان، تاکید کرد: تزریق سه دُز واکسن برای دانشجویانی که قصد استفاده از خوابگاه دارند، الزامی است مگر اینکه ۲ دُز را تزریق کرده باشند اما هنوز فرصت زمانی تزریق سومین دُز نرسیده باشد. برای دانشجویانی که بومی هستند و قصد حضور در کلاس دارند تزریق دو دُز کافی است.

نعیمی با اشاره به راه اندازی طرح احوالپرسی برای دانشجویان دانشگاه های دولتی، خاطرنشان کرد: از زمان شیوع همه گیری کرونا، طرح احوالپرسی راه اندازی شد و مراکز مشاوره دانشگاه ها با دانشجویان تماس می گرفتند و جویای سلامت جسم و روان آنها می شدند.

به گفته مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان، اگر دانشجویان دچار مشکل سلامت جسمانی می شدند، مراکز بهداشت و مشاوره بلافاصله این مسائل را پیگیری می کردند. در این طرح ۷۰ درصد دانشجویان پاسخگوی تلفن همراه خود بودند.

نعیمی گفت: مراکز مشاوره، بهداشت و درمان دانشگاه ها همزمان با بازگشایی کلاس های درس، اتاق به اتاق در خوابگاه ها حاضر می شوند و اگر دانشجویان نیاز به خدماتی داشته باشند به آنها کمک می کنند.

وی بیان اینکه حضور در دانشگاه ها از امروز یکشنبه ۱۴ فروردین ماه کاملاً اجباری است، خاطرنشان کرد: اگر دانشجویی در دانشگاه حاضر نشود مشروط بر اینکه بر اساس استنادات پزشکی اثبات کند به کرونا مبتلا شده، غیبت موجه دارد؛ در غیر این صورت، پس از سه جلسه غیبت، دانشجو از آن درس حذف می شود.

نعیمی تاکید کرد: سازمان امور دانشجویان حمایت همه جانبه خود را از دانشگاه ها انجام می دهد و هر زمان که این مراکز مشکلی داشته باشند، در کنار دانشگاه ها حضور داریم.

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه امتحانات پایان ترم برای همه مقاطع تحصیلی حضوری خواهد بود، گفت: بر اساس آخرین ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا، همه فرآیندهای آموزشی و امتحانی حضوری است.

دکتر نعیمی خطاب به خانواده ها و دانشجویان اعلام کرد که دانشجویان با خیال راحت وارد دانشگاه ها شوند و کلاس های حضوری را از سر بگیرند.

وی همچنین افزود: دانشجویان غیربومی هم وارد خوابگاه ها شوند، اقدامات اولیه برای اسکان دانشجویان در خوابگاه ها در نظر گرفته شده است. حتی اگر ضعف هایی وجود داشته باشد آماده برطرف کردن آن هستیم.

لازم به ذکر است دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور از صبح روز یکشنبه ۱۴ فروردین بعد از دو سال دوری از دانشجویان، کلاس های خود را به روی قشر جامعه گشودند و مراسم نمادین بازگشایی دانشگاه ها با حضور دکتر محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه تهران برگزار شد.

مطلب قبلی اجرای طرح همدلی برای دومین سال متوالی در دانشگاه میبد
مطلب بعدی دیدار مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت با دبیر و مدیران مراکز مشاوره منطقه یک دانشگاه ها به مناسبت عید باستانی نوروز
چاپ
1116

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی

@ کلیه حقوق برای سازمان امور دانشجویان محفوظ است.

تماس با ما

شماره تماس:

96664471 21 (98+)

آدرس ایمیل: ch@saorg.ir

آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی (فرصت جنوبی سابق)، پلاک 27، سازمان امور دانشجویان، طبقه چهارم

کدپستی: 44734-15819  -  صندوق پستی: 1117-15815


دی ان ان