اخبار دفتر مشاوره و سلامت

دکتر نورانی پور چهره ای ماندگار در تاریخچه دفتر مشاوره و سلامت
setarehjafari

دکتر نورانی پور چهره ای ماندگار در تاریخچه دفتر مشاوره و سلامت

از مهرماه سال 1372 تا مهرماه 1376 آقاي دكتر نورانی پور ضمن مديريت اداره كل امور دانشجويان داخل، مسئوليت راه‌اندازي ، توسعه و رسيدگي به امور مشاوره وزارت فرهنگ و آموزش عالی را به عهده گرفتند. در دوره مذكور تشكيلاتی به شکل امروزی وجود نداشت و امور مشاوره توسط دكتر نورانی پور برنامه‌ريزی، سازماندهی و هدايت می شد. در سال 1375 اقداماتي برای فعال شدن دفتر مركزی مشاوره دانشجويی آغاز گرديد و پس از مذاكره با مراجع ذی ربط در وزارت متبوع و مذاكره و مكاتبه با سازمان امور اداری و استخدامی وقت مقرر گرديد بدون درخواست رديف اضافی و با استفاده از رديف‌های ساير ادارات تحت پوشش اداره كل امور دانشجويان داخل، نیروی انسانی مورد نیاز دفتر مركزی مشاوره تامین گردد.

   

اهم اقدامات انجام شده در دورة تصدي چهارساله آقای دکتر نورانی پور به نقل از ایشان:

1- تأسيس دفتر مركزي مشاوره دانشجويي وزارت فرهنگ و آموزش عالي در سال 1376 كه پس از جلب موافقت سازمان امور اجرايي و استخدامي با كاستن سه رديف استخدامي از ساير واحدهاي اداره كل امور دانشجويان داخل و پيشنهاد سه پست سازماني (مدير، معاون و كارشناس) انجام گرفت.

2- پيشنهاد دويست و پنجاه ميليون تومان بودجه با در نظر گرفتن رديف خاص براي دفتر مركزي مشاوره دانشجويي و مراكز خدمات مشاوره‌اي دانشگاه ها.

3- تهيه و تدوين اساسنامه و آيين‌نامه تأسيس مراكز خدمات مشاوره‌اي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي با بهره‌گيري از تجارب و نظرات مشاوران و روانشناسان مجرب از جمله خانم ها دكتر سيما فردوسي، دكتر شكوه نوابي‌نژاد و آقايان دكتر باقر ثنايي و دكتر عبدالله شفيع‌آبادي، تحت هدايت و سرپرستي دكتر نوراني‌پور و ابلاغ آن در اواخر سال 1372 به دانشگاه ها.

4- طرح و پيگيري موضوع تأسيس و راه‌اندازي مراكز خدمات مشاوره‌اي در دانشگاه ها در سمينارهاي معاونين دانشجویی و فرهنگی و تعيين كميسيونی براي گفتگو و تصميم‌گيری در رابطه با امور مشاوره دانشگاه ها در اين سمينارها، به‌طوري كه نهايتاً تا سال 1376 در كليه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي تحت پوشش وزارت فرهنگ و آموزش عالي وقت، مراكز خدمات مشاوره دانشجويی تأسيس گرديد.

****************

بی شک پی ریزی، پاگیری و گسترش دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مرهون خدمات ارزنده و زحمات بی دریغ مسئولانی دلسوز از جمله آقای دکتر نورانی پور بوده است. جامعه مشاوره دانشگاهی ضمن ادای احترام و قدردانی خدمت این استاد بزرگ فرزانه، امیدوار است از این یادگار ارزشمند آن عزیز از دست رفته حراست و پاسداری نموده و در راه اعتلا و پیشرفت آن کوشا باشد.

مطلب قبلی سالم زیستی و تعالی بخشی سبک زندگی در دوران کرونا و پساکرونا
مطلب بعدی صفای سفره ی کتاب
چاپ
50

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

فرم نظرات و پیشنهادات

با ما در ارتباط باشید


@ کلیه حقوق برای دفتر مشاوره و سلامت محفوظ است.

تماس با ما

شماره تماس:

96664471 21 (98+)

آدرس ایمیل: ch@saorg.ir

آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی (فرصت جنوبی سابق)، پلاک 27، سازمان امور دانشجویان، طبقه چهارم

کدپستی: 44734-15819  -  صندوق پستی: 1117-15815


دی ان ان