اخبار دفتر مشاوره و سلامت

برگزاری وبینار طرحی برای فردای بهتر در مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران
نجمه سیدحسینی

برگزاری وبینار طرحی برای فردای بهتر در مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران

مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران، سومين  وبينار مجموعه طرحي براي فرداي بهتر را با عنوان «طراحي آينده، زندگي پساکرونا» برگزار نمود. این برنامه در مورخ هجدهم اردیبهشت از ساعت 17 الی 19 اجرا شد.

در ابتداي اين وبينار و پس از قرائت قران و پخش سرود ملي و کليپ هاي مناسبتي، مدير مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه به شرکت کنندگان خوشامد گفت و به تبيين اقدامات صورت گرفته در مرکز مشاوره دانشگاه، در خصوص شرايط پيش آمده پرداخت که راه اندازي مرکز مشاوره تلفني رايگان، از آن جمله بود. پس از آن، روانشناس و پژوهشگر مدعو، با اشاره به حضور خود در جبهه هاي جنگ ايران و عراق و گراميداشت ياد شهدا، به طرح داستان ديدار ليلي و مجنون در مثنوي پرداخت و اينکه عاشق واقعي نبايد لحظه اي از معشوقش غافل شود و با همه وجود بايد به دنبال تحقق اهدافش باشد.

 ایشان سپس با اشاره به شرايط پيش آمده، بيماري کرونا را يک بزنگاه تاريخي دانست که ما بايد براي پس از آن خود را آماده کنيم و افزود: درست است که تعدادي از انسان ها در اين مورد دچار آسيب شدند و حتي جانشان را از دست دادند، اما بيماري کرونا به هر حال تمام مي شود و بهتر است ما براي شرايط پس از کرونا آمده شويم. اين آزموني است که پس از آن ما متوجه درس هايش مي شويم. وي به دست آوردن و از دست دادن را از الزامات رشد دانست و به برنامه ريزي براي زندگي بعد از بيماري کرونا تاکيد نمود. همچنین مدرس با تصريح بر لزوم داشتن هدف مشخص در زندگي، عدم هدفمندي را مانع رشد برشمرد.

وي در ادامه از شرکت کنندگان در وبينار خواست تا پنج هدف خود در زندگي را بر اساس اولويت بنويسند و تاکيد کرد: اولويت دادن به خواسته ها به ما کمک مي کند تا توجه بيشتري به هدف هايمان داشته باشيم. بعضي از ما نمي توانيم به سادگي هدف هاي زندگي مان را بنويسيم، به اين دليل که بيشتر روي چيزهايي که نمي خواهيم متمرکز شده ايم تا چيزهايي که مي خواهيم.

اين مشاور و پژوهشگر تاکيد کرد: براي رسيدن به موفقيت بايد به مقصد، هدف و آرزو توجه داشت و افزود: هر قدر هدف دقيق تر تعريف شده باشد، احتمال رسيدن به آن بيشتر است.

در بخش پاياني وبينار، ایشان به تعدادي از سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند. سوالاتي نيز از مطالب سخنراني، طرح و در کانال هاي گروهي دانشجويي و دانشگاهي براي شرکت در مسابقه قرار گرفت.

گفتني است در اين وبينار حدود 300 نفر از دانشگاهيان حضور داشتند، که تعدادي از آنها به همراه خانواده در اين سخنراني شرکت کرده بودند.

پس از پايان اين وبينار نيز، جلسه اي با شرکت مدرس، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مدیر مرکز مشاوره در خصوص موضوعات فرهنگي دانشگاه برگزار شد و موارد فرهنگي، مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

مطلب قبلی فعالیتهای مرکز مشاوره دانشگاه شهید باهنر کرمان در ایام شیوع ویروس کرونا
مطلب بعدی برگزاری وبینار مدیریت موانع پیشرفت تحصیلی در مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران
چاپ
1282

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی

@ کلیه حقوق برای سازمان امور دانشجویان محفوظ است.

تماس با ما

شماره تماس:

96664471 21 (98+)

آدرس ایمیل: ch@saorg.ir

آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی (فرصت جنوبی سابق)، پلاک 27، سازمان امور دانشجویان، طبقه چهارم

کدپستی: 44734-15819  -  صندوق پستی: 1117-15815


دی ان ان