اخبار دفتر مشاوره و سلامت

افتتاح دفتر جدید مرکز مشاوره دانشگاه شهید بهشتی
یونس فرخنده

افتتاح دفتر جدید مرکز مشاوره دانشگاه شهید بهشتی

دفتر جدید مرکز مشاوره دانشگاه شهید بهشتی با حضور رئیس دانشگاه جناب آقای دکتر نصیری قیداری و سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان جناب اقای دکتر صفاری نیا و همچنین جناب آقای دکتر واعظی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه  افتتاح شد.

در این مراسم که صبح روز دوشنبه ، دهم اسفند ماه با حضور معاونان دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی، مدیران و مسئولان حوزه دانشجویی دانشگاه برگزار شد، دکتر نصیری ، رئیس دانشگاه شهید بهشتی ضمن تأکید بر اهمیت نقش و کارایی مشاوره در سلامت و آرامش روحی جامعه گفت: بهره بردن از مشاوره در زمینه های مختلف زندگی برای همه افراد لازم است .

رئیس دانشگاه ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مسئولین مرکز مشاوره درخواست کرد تا در حوزه خدمات دانشجویی مخصوصاً خدمات مشاوره سعی گردد تا با اتخاذ برخی تمهیدات نسبت به درآمد زایی در این حوزه اقدام شود . ایشان همچنین از مسئولین مربوطه درخواست کرد تا نسبت به تبلیغ و انتشار فعالیت های انجام شده اقدام مضاعفی داشته باشند .

دکتر نصیری افزود با توجه به موقعیت دانشگاه شهید بهشتی و همچنین وجود دانشکده روانشناسی و اساتید مجرب در این دانشگاه می بایست نسبت به ارائه خدمات مشاوره ای به دانشجویان و همچنین متقاضیان خارج از دانشگاه بیش از بیش اهمیت داده شود .

در ادامه جناب آقای دکتر صفاری نیا سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان ضمن تشکر از عوامل و همکاران معاونت فرهنگی و اجتماعی و مسئولین مرکز مشاوره دانشگاه ، وجود دانشکده روانشناسی و پژوهشکده های متعدد مرتبط با حوزه روانشناسی و روانشناختی را از پتانسیل و امتیازات مهم این دانشگاه برشمرد .

دکتر صفاری نیا در ادامه به سه حوزه مهم در خصوص فعالیت های مراکز مشاوره اشاره کرده و افزود حمایت طلبی های داخلی و بیرونی ، سواد سلامت روان و همچنین مداخلات درمانی مخصوصا در خصوص دانشجویان خوابگاهی از مهمترین حوزه های فعالیت مراکز مشاوره می باشد .

ایشان در ادامه اعلام نمودند در صورتی که دانشگاه ها در حوزه خدمات مشاوره ای رویکرد ملی داشته باشند از طرف دفتر مشاوره و سلامت سازمان حمایت ویژه خواهند شد .

در این جلسه سرکار خانم دکتر نظربلند مدیر مرکز مشاوره دانشگاه ، فعالیت و اقدامات انجام شده در آن مرکز را تشریح کرد و اعلام نمود این مرکز در حال حاضر با کمبود نیروی متخصص مواجه بوده و از مسئولین دانشگاه درخواست کرد تا نسبت به معرفی نیروی متخصص در این حوزه اقدام نمایند . ایشان همچنین به فعالیت های مختلف از قبیل انتشار ماهنامه و تولید پادکست ها و نیز انجام طرح های ابلاغ شده از سوی دفتر مشاوره و سلامت اشاره کرد .

در پایان این رویداد جناب آقای دکتر واعظی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ضمن اشاره به کثرت و تنوع فعالیت های مرکز مشاوره اعلام کرد همکاران این بخش در دوران کرونا و با وجود مجازی بودن آموزش و عدم حضور دانشجویان در دانشگاه ، بیشتریت فعالیت ها را داشته اند و ضمن تشکر از همه همکاران مرکز مشاوره از ریاست دانشگاه درخواست کرد تا نسبت به معرفی نیروهای متخصص در این حوزه اقدام نمایند .

مطلب قبلی طرح نوروز کرونایی با همکاری کانون های همیار سلامت روان برگزار می شود
مطلب بعدی اولین دوره آموزشی افزایش سطح سواد HSE ، با عنوان ارتباط HSE وکووید_19 از ناقلی تا ابتلا و عوارض بعدی توسط مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه گناباد برگزار گردید.
چاپ
1838

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی

@ کلیه حقوق برای سازمان امور دانشجویان محفوظ است.

تماس با ما

شماره تماس:

96664471 21 (98+)

آدرس ایمیل: ch@saorg.ir

آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی (فرصت جنوبی سابق)، پلاک 27، سازمان امور دانشجویان، طبقه چهارم

کدپستی: 44734-15819  -  صندوق پستی: 1117-15815


دی ان ان