اخبار دفتر مشاوره و سلامت

آیین نکوداشت استاد فقید دکتر محسن خورشید زاده در دانشگاه بیرجند
یونس فرخنده

آیین نکوداشت استاد فقید دکتر محسن خورشید زاده در دانشگاه بیرجند

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه بیرجند، در آیین نکوداشت استاد فقید فرهیخته دکتر محسن خورشیدزاده که روز یکشنبه 25 اردیبهشت 1401 در دانشگاه بیرجند برگزار شد، دکتر سیدمرتضی موسوی، معاون دانشجویی دانشگاه بیرجند با تقدیر و تشکر از حاضران در این جلسه و یادآوری و تبریک روز روانشناس و مشاور به همکاران پردیس علوم رفتاری و مرکز مشاوره، گفت: وظیفه سنگینی بر عهده مشاوران و روانشناسان است. سابقه این علم به قدمت حضور بشر در کره زمین بر می‌گردد و بصورت رسمی به فلاسفه بزرگی همچون افلاطون و ارسطو برمی‌خوریم و در ایران اسلامی دانشمندان بزرگی همانند ابن سینا را داشته ایم که محوریت روح و روان و شرایط جسم و رابطه آن با روح را در کتاب قانون طب و شفا بررسی کرده است.

معاون دانشگاه بیرجند ابراز داشت: دکتر خورشیدزاده با مدیریت توانمند خود خدمات بسیاری را در مباحث عام‌المنفعه داشت یکی از بارزترین خصایص ایشان لبخند همیشگی بود و در حل مشکلات حوزه‌های دانشجویی و دانشجویان تلاشی همیشگی داشتند. ایشان استادی برجسته و دلسوز و همیشه همراه دانشجویان و همکاران بودند. پس از گذشت ماه‌ها از درگذشت دکتر خورشیدزاده هنوز باور این موضوع برایمان سخت است. امیدوارم رهروی مناسبی برای آن بزرگمرد باشم و لازم است از بنیاد ملی نخبگان، معاونت اداری و مالی و هیأت رئیسه دانشگاه تشکر نمایم که با همراهی این حوزه‌ها  این مراسم بزرگداشت برگزار شد.

دکتر احمد خامسان، عضو هیأت علمی گروه آموزشی روانشناسی با گرامیداشت یاد دوست و همکار و معلم عزیز دکتر خورشیدزاده گفت: دنیا قواعد خود را دارد که این قواعد باب میل ما نیست. ایشان نمونه بارز یک انسان مومن است که با عهدی که با خدا بست پابرجا بود. آن عهد مربوط به زمانی بود که در گردان ابوذر و عملیات فتح خرمشهر در کنار دوستان خود همچون آقایان شفیعی، آزاده، مکرمی، عبدالرزاق و دکتر زمانی تلاش نماید. بعد از جنگ رسالت ادامه تحصیل و پس از آن معاونت دانشگاه پیام نور را برعهده گرفت و در سال 82 به دانشگاه بیرجند انتقال یافت و در دانشگاه یکی از بهترین معلمان و نفرات برتر گروه در تدریس بودند و در هنگامی که مسئولیت مدیر گروهی، رئیس دانشکده و معاون دانشجویی دانشگاه را عهده دار شدند در طول این سالیان از خود نام نیکی را بجا گذاشت. ایشان در 8 سال تصدی معاونت دانشجویی در سلف، خوابگاه‌ها، مرکز مشاوره، درمانگاه و حتی توسعه مراکز نوآوری خدمات بسیار زیادی را انجام داده است. رئیس سابق دانشگاه بیرجند گفت: دکتر خورشیدزاده همیشه مصالح واهداف دانشگاه را مقدم بر مسائل صنفی و گروهی و بخشی می‌دانست.

در ادامه مراسم از یادنامه دکتر خورشیدزاده با حضور خانواده آن مرحوم، دوستان و مسئولان رونمایی شد.
سخنرانی رفقای آن استاد مرحوم و پخش کلیپ بخش دیگری از این مراسم بود.
این مراسم یادبود به همت مرکز مشاوره و تندرستی و دانشجویان آن استاد فقید و با همکاری پردیس علوم رفتاری، هیأت رئیسه، معاونت اداری و مالی و روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه برگزار گردید.

مطلب قبلی حضور پدر علم مشاوره ایران در دفتر مشاوره و سلامت
مطلب بعدی برگزاری چهارمین کارگاه کشوری و اولین کارگاه منطقه ای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه های کشور
چاپ
1672

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی

@ کلیه حقوق برای سازمان امور دانشجویان محفوظ است.

تماس با ما

شماره تماس:

96664471 21 (98+)

آدرس ایمیل: ch@saorg.ir

آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی (فرصت جنوبی سابق)، پلاک 27، سازمان امور دانشجویان، طبقه چهارم

کدپستی: 44734-15819  -  صندوق پستی: 1117-15815


دی ان ان