Menu

شصت و نهمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت تدوین گردید

شصت و نهمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت تدوین گردید ادامه مطلب

شصت و نهمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان تدوین و به مخاطبان ارسال گردید.

دانلود فایل

شصت و هفتمین و شصت و هشتمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت تدوین گردید

شصت و هفتمین و شصت و هشتمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان تدوین و به مخاطبان ارسال گردید

دانلود فایل

شصت و ششمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت تدوین گردید.

شصت و ششمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت تدوین گردید. ادامه مطلب

شصت و ششمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان ‎تدوین و به مخاطبان ارسال گردید.

فهرست مطالب شصت و ششمین شماره این خبرنامه:

نشست هماهنگی سومین همایش کشوری کانون های دانشجویی همیاران سلامت روان در سازمان امور دانشجویان

برگزاری دومین جلسه بررسی طرح ساخت ابزار عملکرد مراکز مشاوره دانشجویی در سازمان امور دانشجویان

برگزاری اولین جلسه دبیران مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه ها در دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان

.........

دانلود فایل

شصت و پنجمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت تدوین گردید.

شصت و پنجمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان ‎تدوین و به مخاطبان ارسال گردید.

دانلود فایل

شصت و چهارمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت تدوین گردید.

شصت و چهارمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت تدوین گردید. ادامه مطلب
شصت و چهارمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان ‎تدوین و به مخاطبان ارسال گردید.

فهرست مطالب شصت و چهارمین شماره این خبرنامه:

فعالیت های مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد
فعالیت های مرکز مشاوره دانشگاه تهران
فعالیت های مرکز مشاوره دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
فعالیت های مرکز مشاوره دانشگاه رازی
فعالیت های مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دانلود فایل

RSS
RSS

راه اندازی سامانه برخط ثبت شکایات و تخلفات بهداشتی در دانشگاه علم و صنعت ایران

0 14

راه اندازی سامانه برخط ثبت شکایات و تخلفات بهداشتی در دانشگاه علم و صنعت ایران

در راستای ارتقای وضعیت بهداشتی دانشگاه و تبیین شعار "هر دانشگاهی، یک بازرس بهداشتی" سامانه آنلاین ثبت شکایات بهداشتی در اداره بهداشت و درمان دانشگاه علم و صنعت ایران برای ثبت و رسیدگی به شکایات دانشگاهیان از وضعیت بهداشتی اماکن موجود در دانشگاه و تخلفات بهداشتی مربوط به هر یک از اماکن، راه اندازی شد که به موجب آن همه دانشگاهیان می­توانند ........

برگزاری کارگاههای آموزشی افزایش مهارتهای زندگی و پیشگیری از اعتیاد برای دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه مراغه

0 44

برگزاری کارگاههای آموزشی افزایش مهارتهای زندگی و پیشگیری از اعتیاد برای دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه مراغه

مرکز مشاوره دانشگاه مراغه اقدام به برپایی کارگاههای آموزشی  با موضوع افزایش مهارتهای زندگی و پیشگیری از اعتیاد نمود ، این کارگاهها در 8 جلسه آموزشی برنامه ریزی گردید و6 جلسه آن در تاریخ24 و ۲۵ و ۲۸ مهرماه توسط اساتید گروه روانشناسی اجرا گردید و در این کارگاهها مجموعا 550 نفر از دانشجویان ورودی جدید شرکت خواهند نمود .

برگزاری کارگاههای آموزشی ويژه کارکنان و اساتید در دانشگاه مراغه

0 36

برگزاری کارگاههای آموزشی ويژه کارکنان و اساتید در دانشگاه مراغه

    مرکز مشاوره به منظور پیشگیری از آسیب های فردی و اجتماعی و افزایش توانمندی در زندگی ،  اقدام به برنامه  ریزی و برگزاری کارگاههایی با موضوعات  آموزش مهارتهای  زندگی و فرزند پروری  پیشگیری از اعتیاد ، هوش هیجانی و مرزبندی روابط ، جمعا در ۷ جلسه آموزشی به مدت ۱۴ ساعت نمود که ۵ جلسه آن در تاریخ ۲۲و۲۳ و ۲۸ و۲۹ برگزار شد و ادامه جلسات در آبان ماه اجرا خواهد شد.

اخبار مشاوره دانشجویی

برگزاری سلسله همایشهای زندگی دانشجویی در مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی

نجمه سیدحسینی 0 12 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

در تاریخهای 17 مهر و 1 و 15 آبانماه سلسله همایشهای چالشهای زندگی دانشجویی به سبک تئاتر آموزشی ویژه دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی برگزار گردید. این برنامه آموزشی با همکاری گروه مشاوره دانشگاه، انجمن مشاوره ایران و انجمن علمی- دانشجویی مشاوره برگزار شد. این برنامه که در تالار دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی این دانشگاه برگزار شد به مباحث زندگی خوابگاهی، آشنایی و ازدواج و زندگی زناشویی پرداخت.

برگزاری طرح حمایت عاطفی از دانشجویان نوورودی خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی

نجمه سیدحسینی 0 13 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

طرح حمایت عاطفی از دانشجویان ورودی جدید در خوابگاههای دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار گردید.

دکتر کیومرث فرحبخش، رئیس مرکز مشاوره و بهداشت روان دانشگاه علامه طباطبائی هدف از این طرح راحمایت عاطفی از دانشجویان نوورودی خوابگاه ها عنوان کرد و گفت: اکثردانشجویان، بخصوص دانشجویان شهرستانی خود را در میان انبوهی از موقعیت ها و تجارب جدید می بینند، با افرادی مواجه می شوند که هرکدام از شهر و روستای دیگر و با زبان ها، لباسها و گویش های متفاوتی آمده اند؛ تازه باید در شهری دور یا نزدیک به تنهایی و به دور از خانواده، زندگی چند ساله دانشجویی را شروع کنند، آن هم با افرادی با خصوصیات اخلاقی و رفتاری متفاوت که حتی آنها را نمی شناسند.

اجرای دور سوم و چهارم طرح تدبیر زندگی دانشجویی در مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی

نجمه سیدحسینی 0 10 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

سومین دوره طرح تدبیر زندگی دانشجویی در تاریخهای 26 و 27 مهر ماه در دو نوبت صبح و عصر در محل دانشکده ادبیات و زبانهای خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد. این دوره آموزشی شامل 19 کارگاه می شد. برخی از اهداف اجرای این کارگاه‌ها، مهارت‌افزایی دانشجویان در زمینه‌هایی مثل مدیریت روابط بین‌فردی، مهارت‌های یادگیری، مهارت های زندگی خوابگاهی، اطلاعات درباره مواد مخدر و دخانیات، پیشگیری و مقابله با مصرف دارو و اعتیاد، تفاوت‌های زندگی دانشجویی با دوران پیش از آن و آشنایی با قوانین و بخش‌های مختلف دانشگاه علامه طباطبائی خصوصا مرکز مشاوره بود. شرکت دانشجویان در این دوره های الزامی بود. دور چهارم این کارگاههای نیز در تاریخهای 3 و 4 آبان ماه در دانشکده های علوم اجتماعی و ادبیات و زبانهای خارجی و موسسه آموزش عالی بیمه اکو شامل 12 کارگاه برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی «پیشگیری از اعتیاد» برای اساتید ودانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

نجمه سیدحسینی 0 14 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اقدام به برگزاری 3 کارگاه آموزشی در زمینه پیشگیری از اعتیاد برای اساتید ودانشجویان خوابگاهی در این دانشگاه نموده است. در خوابگاه برادران وخواهران قبل از برگزاری کارگاه آموزشی، جلسه معارفه و آشنایی با مرکز مشاوره  نیز برای دانشجویان ورودی جدید برگزار گردید. این دوره های در تاریخهای 24 و 29 مهر ماه در خوابگاههای پسران و دختران و 2 آبان ماه در ساختمان اداری دانشگاه با حضور اساتید برگزار شد.

اجرای طرح پایش سلامت جسم و روان در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

نجمه سیدحسینی 0 9 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

       مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل همچون سال های گذشته به منظور شناسایی وغربالگری دانشجویان ورودی جدید اقدام به اجرای طرح کارنامه سلامت نموده است. پس از بررسی ها و ارزیابی های صورت گرفته در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل مقرر شد تا این طرح برای کلیه مقاطع به صورت کاغذ- مدادی اجرا گردد. این روش برای مشاوران مرکز فرصتی فراهم آورد تا با یکایک ورودی های جدید برخورد چهره به چهره داشته تا بتوانند هدف از اجرای طرح پایش سلامت روان را توضیح داده ومرکز مشاوره را به دانشجویان معرفی نمایند.

برپایی ایستگاه نشاط در مرکز مشاوره دانشگاه گیلان

نجمه سیدحسینی 0 8 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

با توجه به سیاست گزاری ها و جلسات برگزار شده توسط مرکز مشاوره دانشگاه گیلان در راستای حرکت بسوی دانشگاه عاری از دخانیات، مسئولین این دانشگاه، فضای ورزشی تحت عنوان ایستگاه نشاط را در محوطه این دانشگاه احداث نمودند. این مجموعه دارای بازی های متنوع و جذاب برای دانشجویان می باشد. مجموعه فوق الذکر با حضور معاونت های دانشجویی، فرهنگی،  ریاست مرکز مشاوره، همیاران سلامت و دانشجویان افتتاح گردید.

برگزاری دورهمی دخترانه توسط مرکز مشاوره دانشگاه گیلان

نجمه سیدحسینی 0 7 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

19 مهرماه مصادف با روز جهانی دختر بود که بهمین مناسبت برنامه ای تحت عنوان دورهمی دخترانه در خوابگاه دختران دانشگاه گیلان برگزار گردید. از برنامه های این شب میتوان به اجرای پانتومیم، انتقال تجربیات، گپ و گفت دخترانه و بیان خاطرات تلخ و شیرین و ... و بیان نکات آموزشی با موضوع "زندگی دخترانه دانشجویی خوابگاهی" توسط مشاور خوابگاه اشاره نمود. در انتهای برنامه از دانشجویان پذیرایی انجام گرفت.

پخش فیلم در دانشگاه گیلان بمناسبت هفته سلامت

نجمه سیدحسینی 0 9 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

با توجه به آسیب های اجتماعی و رسالت کانون همیاران و مرکز مشاوره در جلوگیری از رخداد این آسیبها، یکی از برنامه هایی که در هفته سلامت با همین هدف گنجانده شد، پخش فیلم به همراه نقد و بررسی توسط اساتید دانشگاه بود. در همین راستا یک برنامه در داخل دانشگاه و دو برنامه در داخل خوابگاه پسران و دختران به صورت همزمان برگزار گردید. استقبال بسیار خوب دانشجویان نشان داد که این رویکرد می تواند تاثیرگزاری بیشتری بر روی آنها داشته باشد.

تشکیل حلقه نه به دخانیات در دانشگاه گیلان

نجمه سیدحسینی 0 10 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

دانشجویان دانشگاه گیلان با شعارهای نوشته شده در برگه هایی و تشکیل حلقه هایی نمادین به دخانیات نه گفتند و خواستار دانشگاه عاری از دخانیات شدند.

نمایشگاه دانشگاه شاد و سالم من در دانشگاه گیلان

نجمه سیدحسینی 0 8 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

نمایشگاه شاد و سالم من با غرفه های متنوع و جذابیت های هر غرفه در دانشگاه گیلان، توانست در بازه زمانی 5 روزه ای که دایر بود، میزبان دانشجویان این دانشگاه باشد. از این نمایشگاه مسئولین معاونت دانشجویی، فرهنگی، مسئولین ستاد مبارزه با مواد مخدر، دانشگاه عاری از دخانیات و مسئولین دانشگاه های استان بازدید داشتند.

کارگاه آموزشی مهارت برقراری ارتباط موثر در مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

نجمه سیدحسینی 0 8 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

کارگاه مهارت برقراری ارتباط موثر و روابط بین فردی در دانشکده ریاضی دانشگاه علم و صنعت برگزار شد. در راستای طرح استاد-مشاور، این کارگاه در روز شنبه 97/8/12  از ساعت 15 الی 17 برای دانشجویان ورودی 97 اجرا شد. مدرس کارگاه دکتر عظیمی بودند و عناوینی چون چگونگی برقراری ارتباط سالم را مورد بحث قرار دادند.

برگزاری کارگاه مدیریت فضای مجازی در مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت ایران

نجمه سیدحسینی 0 6 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

کارگاه مخاطرات و مدیریت فضای مجازی  در مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.  این دوره آموزشی جزو کارگاههای طرح استاد- مشاور بود که ویژه دانشجویان ورودی جدید و در تاریخ 5/8/97 برگزار شد. مدرس این دوره اموزشی از اعضای هیئت علمی دانشگاه پلیس بودند و در خصوص چگونگی استفاده از فضای مجازی و امنیت برنامه ها و شبکه های اینترنتی به بحث و تبادل نظر با شرکت کنندگان پرداختند.

مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت برگزار نمود: انگیزش با رویکرد کارآفرینی

نجمه سیدحسینی 0 7 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

در راستای اجرای طرح استاد-مشاور و در قالب کلاس های آشنایی با رشته و مهارت های دانشجویی در دانشگاه علم و صنعت ایران، کارگاه آموزشی انگیزش با رویکرد کارآفرینی در تاریخ 1/8/97 ویژه ورودی های جدید در مقطع کارشناسی و در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز برگزار شد. در این کارگاه که مدرس آن دکتر شفیعا بودند، پیرامون چگونگی بهره بردن از توانمندی و دانش خود جهت ایجاد انگیزه ی شغلی و کارآفرینی صحبت شد.

برگزاری جلسات انگیزشی برای کلیه ورودیهای 97 در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه

نجمه سیدحسینی 0 10 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

مسئول مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی کرمانشاه با همکاری دانشجویان انجمن های علمی رشته های مختلف این دانشگاه، برای ورودیهای جدید جلسات انگیزشی را برگزار نمود. در این جلسات آقای رستمی بنیا به نقش و اهمیت سازنده دوره دانشجویی و لزوم انگیزه و تلاش با انرژی فراوان اشاره نموده  و تاکید کردند که مرکز مشاوره بعنوان پل ارتباطی قوی برای دانشجویان می باشد که میتوان جهت رفع مشکلات از آن استفاده نمود.

RSS

اخبار بهداشت و درمان

نجمه سیدحسینی

هفته سلامت روان و دانشگاهها

برگزاری هفته سلامت روان در دانشگاههای تهران، صنعتی شریف و .............

چاپ
22 به این مطلب امتیاز دهید:
بدون امتیاز

دانلود فایل

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

x
دی ان ان