Menu

انتشارات

پيام مشاور خرداد 93 شماره 143 ويژه نامه ايام امتحانات

پيام مشاور خرداد 93 شماره 143 ويژه نامه ايام امتحانات

پيام مشاور خرداد 93 شماره 143 ويژه نامه ايام امتحانات

آمادگي براي امتحانات - اضطراب امتحان - تغذيه در ايام امتحانات

آمادگي براي امتحانات

در فرصتی مناسب قبل از امتحان مرور دروس را آغاز کنید. با آنکه قصدتان این نیست که مرور کردن درسها را خیلی سریع به اتمام برسانید، صبر کردن تا روزهای آخر برای مرور هم عامل مهمی در ایجاد تنش است. انجام دادن امور به مراتب آسا نتر از فکر کردن درباره به انجام رساندن آنها است.مقدار معینی از فشار مفید است و به عملکرد بهترکمک میکند. ولی این بدان معنا نیست که برای تحت تأثیر قرار دادن افکار دیگران خود را تحت فشار بسیارقرار دهیم. 

اضطراب امتحان

ش از امتحان یا وقایع مهم دیگر، میزانی از نگرانی یا تنش را تجربه می کنیم مقدار کمی ترس و نگرانی، ما را بر می انگیزد و به ما کمک می کند ولی نگرانی بیش از حد می تواند مشکل ایجاد کند، مخصوصاً اگر در جریان آماده سازی و انجام امتحان ها اختلال ایجاد کند است بین دو نوع اضطراب تمایز قائل شویم. اگر اضطراب شما نتیجه مستقیم عدم آماد هسازی می باشد آن را یک واکنش طبیعی و منطقی در نظر بگیرد ولی اگر کاملاً آماده اید و با این حال هنوز وحشت زده و نگران هستيد به فکر کاهش اضطراب خود باشید.

تغذيه در ايام امتحانات

 نشان داده است تغذیه مناسب به همراه فعالیت های ورزشی منظم بر روی تمام جنبه های سلامتی اعم از سلامت جسمی و فکری، تأثیر مثبت خواهد داشت. بنابراین باید به تغذیه مناسب در طول زندگی توجه شود و در امتحانات به فکر این باشید چگونه با رژیم غذایی مناسب بتوانید چند روزی را بدون اضطراب و استرس به امتحان بپردازید. قبل از پرداخت به رژیم غذایی در طول امتحانات در خصوص نیازهای تغذیه در طول زندگی می پردازیم تا با مفاهیم تغذیه آشنا شده و بتوانیم تغذیه  دوران امتحانات را به صورت کاربردی تر بیاموزیم.

  

مطلب قبلی پيام مشاور ارديبهشت 93 شماره 142
مطلب بعدی پيام مشاورخرداد 93 شماره 144
چاپ
12559 به این مطلب امتیاز دهید:
بدون امتیاز

دانلود فایل

  • pm-143(.pdf, 329/43 KB) - 182 دانلود

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

x
دی ان ان