Menu

اخبار مشاوره

اخبار اداره مشاوره

وزير علوم از اقدامات دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجويان در مديريت بحران کرونا قدرداني کرد
نجمه سیدحسینی

وزير علوم از اقدامات دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجويان در مديريت بحران کرونا قدرداني کرد

در پی گزارش دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان از برنامه های مراکز مشاوره و مراکز بهداشت دانشگاه ها برای مدیریت بحران کرونا وزیر علوم از اقدامات این دفتر تشکر و قدردانی کرد که نامه قدردانی وزیر علوم توسط مدیرکل حوزه وزارتی به مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت ابلاغ شده است.


 اقدامات گوناگونی برای مدیریت بحران کرونا در دانشگاه ها انجام شده است که مهم ترین آنها شامل موارد زیراست:


ابلاغ بخشنامه توسط دکتر صدیقی،معاون وزیر ورئیس این سازمان به دانشگاه ها مبنی بر ضدعفونی کردن خوابگاه ها و غداخوری ها تهیه بروشورهای آموزشی در رابطه با پیشگیری از ابتلا به ویروس کورونا و ابلاغ آن به دانشگاه ها، ارائه مشاوره آنلاین توسط مراکز مشاوره دانشگاه ها به دانشجویان و خانواده ها، تهیه اینفوگرافی و کلیپ در مورد مدیریت این بحران ، ترغیب و آموزش برای چگونه در خانه ماندن با حفظ ارتقای سلامت روان دانشجویان به دانشگاه ها ابلاغ شده است تا جلسات مستمر شورای سلامت دانشگاه ها در خصوص مدیریت بحران کرونا با حضور روسای مراکز بهداشت و مراکز مشاوره و نماینده اداره بهداشت شهرستان یا استان تشکیل شود.
همچنین دفتر مشاوره و سلامت به دانشگاه ها توصیه کرده است حتما کارشناس بهداشت مراکز بهداشت و درمان، بازدیدهای مکرر از اماکن غذاخوری داشته باشند و تا حد امکان از ظروف یک بار مصرف استفاده شود.
رایزنی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه تهیه محلول های ضدعفونی کننده نیز از دیگر اقدامات است.
دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان به دانشگاه ها توصیه کرده است با استفاده از ظرفیت همیاران سلامت روان و بهداشت، آموزش محتوا و مطالب آموزشی را به همسالان دانشجوی خود داشته باشند.
بر اساس این گزارش، به دانشگاه ها ابلاغ شده است بعد از بازگشایی دانشگاه ها تلاش شود حتما غربالگری در خوابگاه ها و دانشکده ها انجام شود و دانشجویان مشکوک سریع به مراکز درمانی انتقال داده شوند.

چاپ
1013 به این مطلب امتیاز دهید:
1/0

نظر بده

افزودن نظر

x
دی ان ان