Menu

اخبار مشاوره

اخبار اداره مشاوره

نشست معاونین و رؤسای مراکز مشاوره منطقه 2
فرشته حیدری
/ دسته: اخبار

نشست معاونین و رؤسای مراکز مشاوره منطقه 2

نشست معاونین و رؤسای مراکز مشاوره دانشگاههای منطقه 2 کشور، با حضور جناب آقای دکتر یعقوبی مدیر کل اسبق دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تاریخ 27/08/96 با هدف بررسی چالش ها و ارتقاء مشاوره دانشجویی در سالن کنفرانس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل تشکیل گردید.
در این نشست بعد از تلاوت آیات قرآن مجید، جناب آقای دکتر واثقی، ریاست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، ضمن خوش آمدگویی به حاضرین، تسلیت و همدردی خویش را نسبت به آسیب دیدگان زلزله اخیر اعلام داشتند. ایشان در ادامه اظهاراتشان به نقش حساس مراکز مشاوره در ارائه خدمت به جوانان اشاره نمودند.
سپس سرکار خانم دکتر صمدی، دبیر منطقه 2 مراکز مشاوره دانشجویی، ضمن تشکر از تلاش های آقای دکتر یعقوبی در ارتقاء بهداشت روان دانشجویان و بالا بردن جایگاه مناسب مراکز مشاوره در سطح کشوری و ملی به ارائه گزارش از وضعیت ساختاری، سخت افزاری و نیروی انسانی و مقایسه آن ها با استانداردهای موجود پرداختند.
در ادامه جلسه، آقای دکتر یعقوبی ضمن تشکر از حاضرین و اهمیت تشکیل چنین جلساتی، اشاره کوتاهی به فعالیت های 9 ساله اخیر دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داشتند. در این نشست همچنین ایشان به ارائه گزارشی از طرح شیوع شناسی مواد پرداختند، و به طور اخص گزارش تحقیقات شیوع شناسی مواد در دانشگاه های منطقه 2 را نیز مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دادند.
ضمنا ایشان اظهار داشتند نتایج حاصل از این تحقیق در سطح کشور امیدوار کننده می باشد و حاکی از کاهش مصرف مواد است که این دستاورد، می تواند موجب دلگرمی و افزایش احساس توانمندی مراکز مشاوره گردد.
ایشان همچنین مهمترین دستاورد این طرح تحقیقی را این گونه توصیف کردند که بر خلاف تصور خود دانشجویان که مصرف مواد را در سطح بالایی در قشر دانشجویان تخمین می زدند، این تصور نادرست بوده و میزان مصرف بسیار کمتر از تصور آنان می باشد. لذا ایشان ارائه اطلاعات صحیح به جامعه را بسیار مهم قلمداد کردند و تاکید نمودند که ارائه اطلاعات صحیح و آمار درست از تحقیقات می تواند در کاهش سوء مصرف مواد بسیار تاثیرگذار باشد.
در ادامه هر یک از حاضرین در جلسه به ارائه نقطه نظرات خود پرداخته و مشکلات وکمبودهای مراکز مشاوره خویش را مطرح نمودند.
منبع: سایت دفتر مشاوره و سلامت
هر گونه استفاده از این خبر با ذکر منبع بدون اشکال است.
مطلب قبلی انتخابات کانون همیاران سلامت روان در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
مطلب بعدی متخصصان مرکز مشاوره و اعضای کانون همیاران سلامت روان مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین در جلسه ی مشترکی شرکت نمودند.
چاپ
221 به این مطلب امتیاز دهید:
بدون امتیاز

نظر بده

افزودن نظر

x
دی ان ان