اخبار اداره مشاوره

مشارکت همیاران سلامت موسسه آموزش عالی بینالود مشهد در پاكسازي محیط زيست
فرشته حیدری
/ دسته: اخبار

مشارکت همیاران سلامت موسسه آموزش عالی بینالود مشهد در پاكسازي محیط زيست

زمین به عنوان گهواره و مهد تمدن بشری و زیستگاهی برای گونه های متنوع جانوری همواره با پیشرفت تکنولوژی های نوین در معرض خطر و آسیب هایی است که در آینده سلامت جوامع مختلف را در هر نقطه از دنیا به چالش خواهد کشید.
زیستن در محیط های آلوده به انواع آلاینده ها، زباله ها، پسماندهای صنعتی و خانگی در کنار آلودگی های صوتی همه و همه به عنوان تهدیدی برای اکوسیستم ها و نیز محیط زیست شهری؛ مخاطره آمیزترین نوع زندگی در عصر حاضر است.
جوامع مدرن دنیا اکنون به این باور رسیده اند که زمین و محیط زیستی پاک برای رشد و توسعه به مثابه آبی زلال برای یک ماهی در تنگی شیشه ای است و این تمثیل بخشی از اهمیت و جایگاه حفاظت از محیط زندگی و زیست بشری را به تصویر می کشد.
با توجه به اهمیت محیط زیست سالم در زندگی امروز، نقش فرهنگ سازی در کاهش آسیب های حاصل از تخریب ها و آلاینده های رو به گسترش در شهرها، کمتر از خدمات دستگاه های اجرایی و شهری نبوده و می تواند در نهادینه ساختن باور، پاک بودن و پاک زیستن را برای نسل های آینده نقشی انکار ناپذیر را ایفا کند.
کاهش بار آلاینده ها به ویژه زباله و پسماندهای خانگی و نیز پیشگیری از انتشار آن در سطح شهرها با وجود پیشرفت های محسوس در جمع آوری آنها در قالب خدمات شهری شهرداری ها؛ باز هم نیازمند ورود سازمان های مردم نهاد و نیز آحاد مردم در قالب این انجمن های زیست محیطی است.
روز جهانی زمین پاک در سراسر دنیا به عنوان نمادی از ترویج فرهنگ حفاظت و نگهداری از محیط زیست و محیطی که در آن زندگی بشری به رشد و بالندگی می رسد؛ فرصتی مغتنم برای توجه به این فرهنگ سلامت محور و آینده نگر است.
برگزاری برنامه فرهنگی ویژه روز زمین پاک توسط موسسه آموزش عالی بینالود مشهد و با همکاری شهرداری شهرستان طرقبه در نقاط مختلف این شهر، بستری مناسب برای ترویج فرهنگ پاک بودن و صیانت از عرصه های طبیعی و زیست بوم های شهری ایجاد کرده است.
نظافت و جمع آوری زباله ها در مسیرهای منتهی به جاذبه های گردشگری به صورت خودجوش توسط موسسه آموزش عالی بینالود مشهد و با همکاری شهرداری این شهرستان از جمله برنامه های فرهنگی و فرهنگ سازی است که در روز زمین پاک اجرا شد.
این حرکت فرهنگی و زیست محیطی با همراهی و مشارکت بیش از 50 نفر از دانشجویان کانون همیاران سلامت و پرسنل موسسه آموزش عالی بینالود مشهد در روز یکشنبه دوم اردیبهشت ماه 1397 همزمان با روز زمین پاک در منطقه طرقبه اجرا گردید.
منبع: سایت دفتر مشاوره و سلامت
هر گونه استفاده از این خبر با ذکر منبع بدون اشکال است.
چاپ
1915 به این مطلب امتیاز دهید:
بدون امتیاز

نظر بده

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی

@ کلیه حقوق برای سازمان امور دانشجویان محفوظ است.

تماس با ما

شماره تماس:

96664471 21 (98+)

آدرس ایمیل: ch@saorg.ir

آدرس: تهران، میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی (فرصت جنوبی سابق)، پلاک 27، سازمان امور دانشجویان، طبقه چهارم

کدپستی: 44734-15819  -  صندوق پستی: 1117-15815


دی ان ان