Menu

اخبار مشاوره

اخبار اداره مشاوره

برگزاری آیین پایانی کمپین دانشجویی درخانه بمانیم با حضور وزیر علوم و آغاز کمپين خدا قوت دانشجو در دانشگاه‌ها
نجمه سیدحسینی

برگزاری آیین پایانی کمپین دانشجویی درخانه بمانیم با حضور وزیر علوم و آغاز کمپين خدا قوت دانشجو در دانشگاه‌ها

آیین پایانی کمپین دانشجویی در خانه بمانیم با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری، دکتر صدیقی معاون دانشجویی وزیر و ریاست سازمان، دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، دکتر علم معاون امور دانشجویان داخل سازمان و دکتر صادقی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت و روسای مراکز مشاوره و بهداشت دانشگاه ها به صورت حضوری- مجازی در تاریخ 10 تیر ماه در محل وزارت علوم برگزار شد.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین پایانی کمپین دانشجویی در خانه بمانیم بر لزوم حفظ آرامش ذهنی و روانی دانشجویان با ارائه مشاوره ها و برنامه های مناسب دانشجویی توسط مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه های کشور تاکید کرد. وزیر علوم با بیان اینکه در جریان خدمات مراکز مشاوره دانشجویی هستم، افزود: نیاز به این مراکز و آثار مثبت عملکرد آنها به ویژه در ایام امتحانات در هفته ها و ماه های اول ورود دانشجویان جدید کاملاً محسوس بوده، ولی عملکرد این مراکز در دوران شیوع ویروس کرونا واقعاً قابل تقدیر است.

دکتر مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در آیین پایانی کمپین دانشجویی در خانه بمانیم اعلام کرد: در ایامی که فعالیت های حضوری دانشگاه ها به دلیل شیوع ویروس کرونا کم رنگ شده بود، مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه ها در زمینه کاهش عوارض روحی و روانی این بیماری در میان دانشجویان، برنامه ریزی های مناسب و موثری انجام دادند. انجام مشاوره های آنلاین در بیش از 100 دانشگاه برای دانشجویان و خانواده های ایشان، برگزاری مسابقه کشوری ترم کرونایی با دریافت بیش از 1000 اثر، برگزاری کارگاه های متعدد ارتقا سلامت روانی اجتماعی برای دانشجویان، برگزاری کارگاه های متعدد آنلاین برای متخصصان و کارشناسان مراکز، پژوهش در مورد راهبردهای مقابله ای دانشجویان با کرونا و انجام مسابقات و استارت اپ های متعدد توسط مراکز مشاوره دانشجویی از جمله این فعالیت ها می باشد.

دکتر منصوره السادات صادقی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در آیین پایانی کمپین دانشجویی در خانه بمانیم ضمن ارائه گزارشی از روند این کمپین اشاره کردند این کمپین از 6 فروردین ماه آغاز شد و بیش از 3000 اثر از دانشگاه های مختلف دریافت شد و جریان پویایی شکل گرفت که بستر همبستگی، همدلی و تاب آوری را در این دوران توسط مراکز مشاوره و بهداشت و بویژِه دانشجویان عزیز همیار سلامت روان و بهداشت شکل داد. وی افزود پایان این کمپین آغاز کمپین های خدا قوت دانشجو در ایام امتحانات و ماسک بزنیم است.

دکتر صادقی درخصوص اقدامات دفتر مشاوره و سلامت با همکاری مراکز بهداشت دانشجویی در زمینه بیماری کرونا گفت: تشکیل ستاد اجرایی پیشگیری از کرونا در سطح دانشگاه ها، تهیه پروتکل های بهداشتی، ارائه خدمات بهداشتی درمانی، نظارت بر حسن اجرای ضدعفونی کردن دانشگاه ها و تهیه کامل ترین راهنمای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا از اقدامات این دفتر در مواجه با بیماری کووید -۱۹ بوده است.

در پایان این آیین از برگزیدگان کانون همیاران سلامت روان و بهداشت و آثار منتخب کمپین در خانه بمانیم توسط وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری تقدیر شد.

ردیف

نام دانشگاه

1

کانون همیاران سلامت روان  دانشگاه هنر تهران

2

کانون همیاران سلامت روان  دانشگاه شيراز

3

کانون همیاران سلامت روان  دانشگاه فردوسي مشهد

4

کانون همیاران سلامت روان  دانشگاه مرکز آموزش عالی اقلید

5

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه صنعتي كرمانشاه

6

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه شهيد باهنر كرمان

7

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه صنعتي اصفهان

8

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه صنعتي اميركبير

9

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه هنر شیراز

10

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه شهيد بهشتي

11

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه يزد

12

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه زنجان

13

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه اصفهان

14

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه دامغان

15

کانون همیاران بهداشت دانشگاه فسا

16

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه گيلان

17

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه رازي کرمانشاه

18

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه قم

19

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه الزهرا(س)

20

کانون همیاران بهداشت دانشگاه شهید چمران اهواز

21

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه شهركرد

22

کانون همیاران سلامت روان دانشکده ریاضی و کامپیوتر خوانسار

23

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه صنعتي خاتم‌الانبياء بهبهان

24

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه بوعلی سینا

25

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه صنعتی شریف

26

کانون همیاران سلامت روان دانشگاه تهران

 

 

 

چاپ
807 به این مطلب امتیاز دهید:
3/0

نظر بده

افزودن نظر

x
دی ان ان