Menu

اخبار مشاوره

اخبار اداره مشاوره

اجرای طرح تدبیر زندگی دانشجویی در مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی
نجمه سیدحسینی
/ دسته: اخبار

اجرای طرح تدبیر زندگی دانشجویی در مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی

رئیس مرکز مشاوره و بهداشت روان دانشگاه علامه طباطبائی، جناب آقای دکتر کیومرث فرحبخش با بیان اینکه هر دانشجوی نوورودی موظف است در ۸ ساعت دوره آموزشی این مرکز شرکت کند، گفت: طرح تدبیر زندگی دانشجویی مجموعه‌ای از مهارت‌های زندگی است که به دانشجو می‌آموزد از امکانات علمی و فرهنگی دانشگاه بهتر استفاده کند تا به موفقیت و رشد دست یابد.

دکتر کیومرث فرحبخش، طرح «تدبیر زندگی دانشجویی» را که در برگه انتخاب واحد دانشجویان گنجانده شده است، دوره‌ای برای آموزش مهارت‌های لازم برای زندگی دانشجویان عنوان کرد و افزود: ما در بررسی مشکلاتی که دانشجویان در طی سال‌ها با آن مواجه بودند، متوجه شدیم که آموزش برخی مهارت‌ها به دانشجویان کمک می‌کند که با مشکلات کمتری مواجه شوند.

وی در در ادامه گفت: ما سرفصلی متشکل از تمام مهارت‌ها گرد‌آوری کردیم که اگر دانشجویان آن‌ها را بیاموزند و در زندگی خود به کار ببندند، می‌توان از بروز مشکلات جدی در زندگی آن‌ها جلوگیری کرد و این موجب می‌شود که دانشجو از امکانات علمی و فرهنگی دانشگاه بهتر استفاده کند و به موفقیت دست یابد.

رئیس مرکز مشاوره و بهداشت روان دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه هر دانشجویی موظف است در ۸ ساعت دوره آموزشی  از ۱۲ مهر تا 4 آبان ماه سال جاری شرکت کند، اظهار کرد: این جلسات به مدت چهار هفته(4 مرحله) در دانشکده‌های روان‌شناسی و علوم تربیتی، اقتصاد، دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی و علوم اجتماعی برگزار می‌شود و در آن دانشجویان در قالب گروه‌های بیست نفره در سلسله کارگاه های آموزشی، شرکت می‌کنند.

برخی از اهداف اجرای این کارگاه‌ها، مهارت‌افزایی دانشجویان در زمینه‌هایی مثل مدیریت روابط بین‌فردی، مهارت‌های یادگیری، مهارت های زندگی خوابگاهی، اطلاعات درباره مواد مخدر و دخانیات، پیشگیری و مقابله با مصرف دارو و اعتیاد، تفاوت‌های زندگی دانشجویی با دوران پیش از آن و آشنایی با قوانین و بخش‌های مختلف دانشگاه علامه طباطبائی خصوصا مرکز مشاوره است.

این برنامه آموزشی در دو مرحله زیر برگزار گردید:

مرحله اول: 21 کارگاه آموزشی در پنج شنبه و جمعه 12 و 13 مهرماه (صبح و عصر) در پردیس مرکزی دانشگاه(دهکده المپیک)-دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی

مرحله دوم: 21 کارگاه آموزشی در پنج شنبه و جمعه 19 و 20 مهرماه (صبح و عصر) در پردیس مرکزی دانشگاه(دهکده المپیک)-دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی و دانشکده اقتصاد

مطلب قبلی شصت و نهمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت تدوین گردید.
مطلب بعدی کارگاه تربیت مربی ایدز در مرکز بهداشت ودرمان دانشگاه بوعلی سینا برگزارشد
چاپ
133 به این مطلب امتیاز دهید:
بدون امتیاز

نظر بده

افزودن نظر

x
دی ان ان