Menu

اخبار مشاوره

اخبار اداره مشاوره

کارگاه مدیریت استرس در مجتمع فنی مهندسی اسفراین برگزار گردید.

نجمه سیدحسینی 0 32 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

کارگاه مدیریت استرس برای دانشجویان مجتمع فنی مهندسی اسفراین در تاریخ24/7/97 توسط خانم امانی برگزار شد. در این دوره آموزشی ابتدا به تعریف استرس، نشانه های استرس، هیجانهای همراه با استرس و نقطه شروع استرس

پرداخته شد و سپس موقعیتهای استرس زای دانشجویان و روشهای مدیریت استرسی که تا کنون افراد از آن استفاده می کردند به بحث گذاشته شد. در ادامه مدیریت استرس در دو محور مدیریت هیجان مدار و مدیریت مسئله مدار آموزش داده شد. انواع روشهای هیجان مدار مثبت و منفی و مسئله مدار مثبت و منفی،کارآمد و ناکارآمد بودن آنها در موقعیتهای متفاوتی که در زندگی فردی و زندگی گروهی و دانشجویی تجربه می شوند مثل سخت بودن دروس،  مشروط شدن، استرس مدیریت مالی و  مدیریت زمان و روشهای آن مورد بحث و آموزش کارگاهی قرار  گرفت. ضمنا بروشورهای مدیریت استرس در پایان کارگاه بین دانشجویان توزیع شد.

کارگاه تربیت مربی ایدز در مرکز بهداشت ودرمان دانشگاه بوعلی سینا برگزارشد

نجمه سیدحسینی 0 2 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

در راستای آگاهی دانشجویان با بیماری ایدز در تاریخ 23/8/97 تعداد 33 نفر از دانشجویان متقاضی مربیگری ایدز توسط آقای دکتر عبدی، مسئول ارتقای سلامت مرکز بهداشت استان آموزش داده شدند. این برنامه آموزشی در سالن کنفرانس شهید ایزدی این دانشگاه برگزار شد. مقرر شده است تا دانشجویان آموزش دیده بعنوان مربی در بخشهای مختلف دانشگاه به آموزش این مطالب بپردازند.

اجرای طرح تدبیر زندگی دانشجویی در مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی

نجمه سیدحسینی 0 60 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

رئیس مرکز مشاوره و بهداشت روان دانشگاه علامه طباطبائی، جناب آقای دکتر کیومرث فرحبخش با بیان اینکه هر دانشجوی نوورودی موظف است در ۸ ساعت دوره آموزشی این مرکز شرکت کند، گفت: طرح تدبیر زندگی دانشجویی مجموعه‌ای از مهارت‌های زندگی است که به دانشجو می‌آموزد از امکانات علمی و فرهنگی دانشگاه بهتر استفاده کند تا به موفقیت و رشد دست یابد.

دکتر کیومرث فرحبخش، طرح «تدبیر زندگی دانشجویی» را که در برگه انتخاب واحد دانشجویان گنجانده شده است، دوره‌ای برای آموزش مهارت‌های لازم برای زندگی دانشجویان عنوان کرد و افزود: ما در بررسی مشکلاتی که دانشجویان در طی سال‌ها با آن مواجه بودند، متوجه شدیم که آموزش برخی مهارت‌ها به دانشجویان کمک می‌کند که با مشکلات کمتری مواجه شوند.

اقدامات مرکز بهداشت وسلامت دانشگاه سمنان به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط و روز جهانی قلب

نجمه سیدحسینی 0 115 امتیاز مطلب: بدون امتیاز
  1. بازدید و کنترل مستمر بهداشتی از خوابگاهها، آزمایشگاهها و سایر قسمتهای دانشگاه
  2. نظارت و کنترل بهداشتی و تغذیه ای غذا خوریها و بوفه های دانشگاه..............

برگزاری کارگاه آموزشی «هوش اجتماعی و مرزبندی روابط » ویژه کارکنان حراست و سرپرستان خوابگاه دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

نجمه سیدحسینی 0 93 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در تاریخ چهارشنبه 11/07/97 اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی 3 ساعته با موضوع «هوش اجتماعی و مرزبندی روابط» ویژه کارکنان حراست و سرپرستان خوابگاه نمود. تدریس این کارگاه را سرکار خانم راشین صبری نظرزاده، کارشناس ارشد روانشناسی عمومی عهده دار بودند.

برنامه نمادین پاکسازی محوطه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان

نجمه سیدحسینی 0 93 امتیاز مطلب: 2/0

به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط، در مورخ 9/7/97 ،  علاوه بر درج تراکت های مرتبط با این روز در سایت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان، بخشی از محوطه ی این دانشگاه  نیز پاکسازی گردید. این اقدام نمادین به همت مرکز بهداشت دانشگاه و با همکاری مرکز مشاوره و حضور جمعی از کارکنان و دانشجویان دانشگاه با شعار" نه به کیسه های پلاستیکی" بر گزار شد. از برنامه های جنبی این برنامه نمادین، برگزاری مسابقه عکاسی با موضوع فوق بود.

برگزاری کارگاه آموزش سلامت روانی ویژه کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان

نجمه سیدحسینی 0 73 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

به منظور پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی و افزایش توانمندی‌ها در زندگی؛ کارگاه آموزش سلامت روانی، راهکارهای ارتقاء و چالش های پیش رو، ویژه کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان برگزار گردید. این برنامه آموزشی ...........

برنامه های مرکزمشاوره دانشگاه بناب ویژه دانشجویان ورودی جدید

نجمه سیدحسینی 0 70 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

 همزمان با ثبت نام از دانشجویان جدیدالورد 97، مرکز مشاوره دانشگاه بناب ضمن برپایی نمایشگاهی از بروشورهای دفتر مشاوره وسلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مرکز مشاوره دانشگاه بناب اقدام به برپایی غرفه کانون همیاران سلامت روان نیز نمود. این غرفه توسط خود دانشجویان عضو کانون اداره گردید و خدمات کانون به دانشجویان ورودی جدید معرفی شد و در صورت تمایل، فرم عضویت نیز در اختیار ایشان قرار می گرفت. همچنین بروشور توانمندیهای مرکز مشاوره دانشگاه بناب در اختیار دانشجویان قرار گرفت و حدود 500 نفر از این دانشجویان ورودی جدید در طرح کارنامه سلامت نیز شرکت نمودند.

برگزاری نشستهای تخصصی ویژه والدین دانشجویان جدیدالورود در مرکز مشاوره دانشگاه بناب

نجمه سیدحسینی 0 92 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

مرکز مشاوره دانشگاه بناب با حمایتهای دفتر نهاد مقام معظم رهبری و معاونت دانشجویی و همزمان با ثبت نام از دانشجویان جدیدالورود، دوازده نشست تخصصی در چهار روز ثبت نام از دانشجویان جدیدالورود از مورخه 31/6/97لغایت 3/7/97 ویژه والدین دانشجویان جدیدالورد برگزار نمود. در این برنامه ها، در خصوص نحوه تعامل والدین با دانشجویان در دوران دانشجویی، رصد پیشرفت تحصیلی دانشجو توسط والدین ، راهکار حل مسائل و مشکلات بین والدین و دانشجویان، ضرورت ادامه داشتن حمایت های اجتماعی و مالی والدین درطول تحصیل، حفظ روابط صمیمی با دانشجویان درطول تحصیل، حفظ  ارتباط صمیمی پدران با دختران و مادران با پسران برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی، شناخت ویژگیهای روانشناختی در سنین دانشجویی، بیان خواسته و نیازهای روانی و اجتماعی دانشجویان، بیان لیست علائم ونشانه های هشدار در دانشجویان و ضرورت دریافت کمک از مرکز مشاوره در صورت مشاهده ی این علائم بحث و گفتگو شد. این نشست ها توسط خانم عابدینی و خانم عبیری از روانشناسان مرکز مشاوره و با حضور 300 نفر از والدین ارائه گردید.

اقدامات انجام یافته به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط در دانشگاه تبریز

نجمه سیدحسینی 0 138 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

اقدامات انجام یافته به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط مورخه 4/7/97 در دانشگاه تبریز بدین شرح می باشد.

  • تقدیر از دست اندرکاران بهداشت محیط
  • نصب پوسترهای مربوط به بهداشت محیط در دانشکده ها – خوابگاه ها و اماکن عمومی دانشگاه
  • ابلاغ پیام بهداشت محیط در اتوماسیون اداری( با تفکیک زباله ها از مبدا در بازیافت طلای کثیف نقش ایفا کنیم)............

پیام تشکر آقای دکتر افشار معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر

نجمه سیدحسینی 0 123 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

جناب آقای دکتر افشار معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر طی پیامی از زحمات بی شائبه سازمان امور دانشجویان و دفتر مشاوره و سلامت ......

انجام خدمات تخصصی انتخاب رشته در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز

نجمه سیدحسینی 0 142 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

اهمیت روز افزون انتخاب رشته تحصیلی در بین افراد و وجود مراکز غیرتخصصی در سطح شیراز سبب گردید تا مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز با بهره گیری از تخصص روان شناسان و کارشناسان خبره به ارایه خدمات علمی و مطابق با آخرین یافته های موجود کشور در این حوزه بپردازد.

شصت و هفتمین و شصت و هشتمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت تدوین گردید.

نجمه سیدحسینی 0 89 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

شصت و هفتمین و شصت و هشتمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان تدوین و به مخاطبان ارسال گردید

توصيه مهم وزير علوم به دانشگاه ها درباره خدمات مراکز مشاوره

نجمه سیدحسینی 0 143 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

وزیر علوم در نشست معاونین دانشجویی 13 و 14 شهریور که در دانشگاه تهران برگزار شد به برخی از خدمات حوزه دانشجویی و مشاوره دانشجویی اشاره داشتند که مشاوره دانشجویی بخش مهمی است و خدماتی که به دانشجویان ارائه می دهند خدمات تاثیر گذاری است .

رئیس سازمان امور دانشجویان خبر داد: ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان به دانشجویان همزمان با آغاز سال تحصیلی

نجمه سیدحسینی 0 184 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

رئیس سازمان امور دانشجویان از برنامه وزارت علوم برای بهره‌مندی همه دانشجویان از خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی در سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس این برنامه تمامی دانشجویان اعم از ورودی جدید و ... در طول سال تحصیلی از خدمات مشاوره‌ای و روانشناسی رایگان دانشگاه‌ها استفاده خواهند کرد.

برگزاری دوره آموزشی روش های پیشگیری از شیوع پدیکلوزیس (شپش) ویژه کارکنان حوزه معاونت دانشجویی مجتمع آموزش عالی گناباد

نجمه سیدحسینی 0 135 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

اولین دوره آموزشی روش های کاربردی مقابله با پدیکلوز (شپش) با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد برای کارکنان حوزه معاونت دانشجویی مجتمع آموزش عالی گناباد در تاریخ 18/6/1397 برگزار گردید.

افتتاح ساختمان جدید مركزمشاوره دانشجويي دانشگاه علامه طباطبایی با حضور مدیر کل مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان

نجمه سیدحسینی 0 187 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

مواجهه با مسائل مختلف زندگی اعم از فردی، خانوادگی، اجتماعی، تحصیلی، شغلی و غیره اغلب چالش برانگیز و همراه با ابهام و سردرگمی است. همه به تجربه دریافته ایم که به تنهایی قادر به اداره همه مسائل مختلف زندگی نیستیم. گاهی ممکن است به منظور حل مشکلات از راهنمایی خانواده، دوستان و اطرافیان بهره مند شویم، لیکن کمک تخصصی، حل بهتر و سریع تر مشکل را با احتمال خطای کمتر میسر می­سازد و سراسر تصمیم است لذا هر جا تصمیمی هست مشورت با متخصص ضروری است.

دانشگاه فردوسی میزبان کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه‌ها

نجمه سیدحسینی 0 177 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

سومین همایش کشوری کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور از 11 تا 13 شهریور ماه جاری به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، سومین همایش کشوری کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور با رویکرد اجتماعی شدن امر پیشگیری از اعتیاد از 11 تا 13 شهریور ماه جاری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی خبر داد: ارائه آنلاین خدمات مشاوره‌ای به دانشجویان علامه در آینده نزدیک

نجمه سیدحسینی 0 136 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی بر ضرورت نوآوری در ارائه خدمات مرکز مشاوره دانشجویان تاکید کرد و گفت: امیدواریم با فراهم شدن زیرساخت‌ها، امکان رشد و توسعه هر چه بیشتر خدمات این حوزه به مراجعان داخل و خارج از دانشگاه از طریق تأسیس شعب تحت پوشش و نیز ارائه مشاوره آنلاین در آینده نزدیک فراهم شود.

پیام تشکر رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

نجمه سیدحسینی 0 80 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

جناب آقای دکتر لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی از اقدامات انجام شده در مجموعه دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه پیشگیری  و کاهش آسیب های اجتماعی قدردانی کردند. ایشان ضمن مناسب دانستن شروع این کار خواستار ادامه این روند شدند.

سومین همایش کانون های دانشجویی همیاران سلامت روان سراسر کشور در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

برگزاری سومین همایش کانون های دانشجویی همیاران سلامت روان سراسر کشور در دانشگاه فردوسی مشهد

محمد مرادی 0 173 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

دانشگاه فردوسی مشهد روز یکشنبه 11 شهریورماه 1397، میزبان سومین همایش ملی همیاران سلامت دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور بود. در این همایش معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم, تحقیقات و فنآوری و معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر حضور داشتند.

ضرورت توجه به سلامت روان دانشجویان در دانشگاه‌ها

نجمه سیدحسینی 0 158 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

مدیر کل مشاوره و سلامت وزارت علوم بر ضرورت توجه به سلامت روان دانشجویان در دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: دانشجویان به دلیل قرار گرفتن در مرحله انتقالی زندگی ممکن است با آسیب‌هایی مواجه شوند که باید مورد توجه مراکز مشاوره قرار بگیرند.

برگزاری کارگاه آموزش آیین همسرداری و مدیریت خانواده در دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان

نجمه سیدحسینی 0 157 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

نظر به اهمیت جایگاه خانواده در اسلام و در راستای  تحکیم بنیان خانواده؛ به همت واحد مرکز مشاوره و سلامت دانشجویی، کارگاه "آموزش آیین همسرداری و مدیریت خانواده" برای کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان در روز دوشنبه مورخ 97/5/15 در محل سالن آمفی تئاتر این اداره برگزار شد.

شصت و ششمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت تدوین گردید.

نجمه سیدحسینی 0 159 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

شصت و ششمین شماره خبرنامه الکترونیکی دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان ‎تدوین و به مخاطبان ارسال گردید.

فهرست مطالب شصت و ششمین شماره این خبرنامه:

نشست هماهنگی سومین همایش کشوری کانون های دانشجویی همیاران سلامت روان در سازمان امور دانشجویان

برگزاری دومین جلسه بررسی طرح ساخت ابزار عملکرد مراکز مشاوره دانشجویی در سازمان امور دانشجویان

برگزاری اولین جلسه دبیران مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه ها در دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان

.........

برگزاری گردهمایی مسؤولان مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه 7 کشور

نجمه سیدحسینی 0 165 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

رؤسای مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه 7 کشور به منظور بررسی برنامه های جاری و آتی مراکز مشاوره این منطقه، تیرماه گردهم آمدند. در این گردهمایی یک روزه که به میزبانی مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز برگزار گردید ..........

شرکت دانشجویان همیار سلامت دانشگاه شهید چمران در جشنواره همیاران سلامت روان

نجمه سیدحسینی 0 152 امتیاز مطلب: 5/0

دانشجویان همیار سلامت روان دانشگاه شهید چمران اهواز در جشنواره همیاران سلامت روان که در تاریخ 26 اردیبهشت در شیراز برگزار گردید، فعالیت مستمر و پرشوری داشتند.

برگزاری”میز گفت‌و‌گو” برای داوطلبان مصاحبه دکتری 97 از سوی مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی

نجمه سیدحسینی 0 184 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی در ابتکاری جدید و با کمک کارشناسان و مشاوران این مرکز «میز گفت‌وگو» را در محل برگزاری آزمون مصاحبه دکتری با هدف ارائه خدمات مشاوره ای به داوطلبان مصاحبه تخصصی در مقطع دکتری، برگزار نمود. جلسه مصاحبه تخصصی از متقاضیان تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه علامه طباطبائی در دوره‌های روزانه و پردیس خودگردان تحصیلات تکمیلی در ۹۵ رشته تحصیلی از روز یکشنبه ۱۰ تیرماه تا روز جمعه۲۲ تیر ماه در دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی این دانشگاه برگزار گردید.

همایش " نقش پرسنل و اساتید در ارتقاء سلامت روانی دانشجویان"در موسسه آموزش عالی بینالود مشهد برگزار شد.

نجمه سیدحسینی 0 181 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

با توجه به  اهمیت بیش از پیش تأثیر ارتباط بین دانشجویان، اساتید و پرسنل دانشگاه و نتایج به دست آمده از اجرای طرح پایش سلامت دانشجویان جدیدالورود و همچنین ضرورت آشنایی کارکنان دانشگاه با نحوه شناسایی دانشجویان در معرض آسیب روانی و نحوه ی ارجاع آنان به مراکز مشاوره و درمان، مرکز مشاوره و سلامت موسسه بینالود مشهد برآن شد تا کارگاه آموزشی تحت عنوان "نقش اساتید و کارکنان در ارتقاء سلامت روانی دانشجویان" را ویژه اعضای هیئت علمی و پرسنل این موسسه برگزار نماید.

فعالیتهای مرکز مشاوره دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در بهار سال جاری

نجمه سیدحسینی 0 178 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

مهمترین فعالیتهای مرکز مشاوره دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در سه ماه نخست سال جاری بشرح زیر بود:

برگزاری کارگاه های آموزشی غنی سازی روابط زوجین و مهار تهای ارتباطی........

RSS
دی ان ان