Menu

اخبار سلامت

اخبار اداره سلامت و تندرستی

نجمه سیدحسینی

برگزاری هفتمین گردهمایی روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه های کل کشور در دانشگاه الزهراء(س)

 هفتمین گردهمایی مراکز بهداشت و درمان دانشگاه های کل کشور مورخ 22 خرداد به میزبانی دانشگاه الزهراء(س) برگزار شد. در این گردهمایی که با حضور آقای دکتر صدیقی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، آقای دکتر علم معاون محترم امور دانشجویان داخل، خانم دکتر صادقی مدیر کل محترم دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان ، خانم دکتر ملانظری ریاست محترم دانشگاه الزهراء(س)، خانم دکتر بختیاری معاون دانشجویی دانشگاه الزهراء(س) و جمعی از روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه های کل کشور در روز چهارشنبه 22 خرداد ماه 98 از ساعت 8 الی 17.30 در سالن دکتر تورانی دانشگاه الزهراء(س) برگزار گردید، در خصوص مسایل بهداشت و درمان دانشگاه های کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در ابتدای برنامه خانم دکتر بختیاری، معاون محترم دانشجویی دانشگاه الزهراء(س) ضمن خوش آمدگویی به میهمانان، به دغدغه های دانشگاه ها در خصوص مسایل بهداشت و درمان پرداخته و از همکاران حاضر در گردهمایی خواستند که با توجه به تغییر سبک زندگی دانشجویان ، راهکارهای عملیاتی جهت حل معضلات بهداشت و درمانی ارائه دهند. در ادامه خانم دکتر صادقی مدیر کل محترم دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تشریح اهداف گردهمایی و گزارشی از برنامه های انجام شده و برنامه های پیش بینی شده دفتر مشاوره و سلامت پرداختند. ایشان با تاکید بر این که هدف دفتر مشاوره و سلامت ارتقای سلامت جسمانی در کنار سلامت روانی دانشجویان است از برنامه هایی که برای مراکز بهداشت و درمان در نظر گرفته شده است صحبت نمودند.ایشان انعقاد تفاهم نامه با مرکز اورژانس کشور ، راه اندازی کانون همیاران بهداشت، تقویت نقش مراکز بهداشت و درمان در شورای HSE دانشگاه ، برنامه ریزی برای فعال کردن برنامه های بهداشتی مراکز بهداشت و درمان ، شرکت در برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون ، اتاق نمونه بهداشتی و ............ ازجمله موارد مهم در این زمینه برشمردند. ایشان تاکید داشتند امید است با برنامه های مد نظر گرفته شده گام های موثری در ارتقای بهداشت و سلامت جسمانی دانشجویان عزیزمان برداشته شود.سپس آقای دکتر صدیقی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان در حضور خانم دکتر ملانظری ریاست محترم دانشگاه الزهراء(س) حمایت خود از مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها را اعلام نموده و مباحثی در خصوص بهبود شرایط بهداشت و درمان در دانشگاه ها ارائه نمودند.

در بخش های دیگر این گردهمایی آقای دکتر سلگی و تیم همراهشان  به معرفی نرم افزار بازرسی های بهداشتی در محیط های دانشگاهی پرداختند و پس از پذیرایی، کارگاه ایمنی و بحران به سرپرستی خانم دکتر ممتازپور رئیس محترم مرکز بهداشت و درمان دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار گردید.

پس از صرف نهار و نماز و اجرای برنامه موسیقی سنتی، کارگاه سلامت همراه و ارائه یک مدل بومی برای خدمت رسانی به دانشجویان به سرپرستی آقای دکتر کشور رئیس محترم مرکز بهداشت و درمان دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید.

در بخش اختتامیه این برنامه، سرکار خانم دکتر صادقی جمع بندی از نشست ارائه نمودند و پس از آن آقای دکتر علم معاون محترم امور دانشجویان داخل، مباحثی در خصوص پیرامون مسایل مرتبط با بهداشت و درمان ارائه نمودند. در ادامه مراسم تودیع آقای دکتر شفیعی نیا معاون سابق و معارفه سرکار خانم دکتر محمودی معاون جدید دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان انجام گرفت.

در بخش پایانی برنامه مراسم معرفی مراکز بهداشت و درمان برتر، نمونه، فعال و ساعی با حضور آقای دکتر علم، خانم دکتر صادقی و خانم دکتر بختیاری انجام گرفت و طی آن از دانشگاه های حایز رتبه تقدیر به عمل آمد.  مراکز بهداشت و درمان دانشگاه های تهران، صنعتی اصفهان، قم، دامغان به عنوان "مراکز بهداشت و درمان برتر"؛ مراکز بهداشت و درمان دانشگاه های تبریز، صنعتی امیرکبیر، شاهد و صنعتی سهند تبریز به عنوان "مراکز بهداشت و درمان نمونه"؛ مراکز بهداشت و درمان دانشگاه های فردوسی مشهد، شهید بهشتی ، سیستان و بلوچستان، فسا به عنوان "مراکز بهداشت و درمان فعال" و مراکز بهداشت و درمان دانشگاه های علامه طباطبایی، خوارزمی و الزهراء(س) به عنوان "مراکز بهداشت و درمان ساعی" دانشجویی در سال 1398 معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.

مطلب قبلی برنامه روز جهانی فشار خون در دانشگاه هرمزگان
مطلب بعدی اهم برنامه های برگزار شده هفته سلامت 98 در دانشگاه زنجان
چاپ
966 به این مطلب امتیاز دهید:
بدون امتیاز

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

x
دی ان ان