Menu

اخبار سلامت

اخبار اداره سلامت و تندرستی

برگزاری برنامه رویداد کارینو صبحانه دردانشگاه صنعتی اصفهان به مناسبت روز جهانی غذا

نجمه سیدحسینی 0 6 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

از ابتدای مهر ماه بیش از صد نفر از دانشجویان مستعد و علاقه مند به حوزه های مختلف سلامت ، تغذیه و آشپزی، بازاریابی و فروش، مدیریت امور مالی، کارتیمی و .... در کنار هم گرد آمده و گروه تشکیل داده اند.اهداف این برنامه عبارتند از افزایش توجه دانشگاهیان به مصرف وعده ی غذایی صبحانه و نقش آن در ارتقا سلامت، بهبود و ارتقا مهارت های مختلفی چون ایده پردازی، کارگروهی، تیم سازی، آشپزی و ... با محوریت بهداشت و سلامت در دانشجویان،ایجاد شادی و نشاط در بین دانشگاهیان با برگزاری مسابقه و ایجاد رقابت سالم همراه با آموزش های مهارتی نوآوری در طریقه ی آموزش مفاهیم مربوط به حوزه ...........

برگزاری سومین جلسه دبیران مراکز بهداشت و درمان دانشگاهها در سازمان امور دانشجویان

نجمه سیدحسینی 0 9 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

جلسه دبیران مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها با موضوع بررسی برنامه های پیش بینی شده برای مراکز بهداشت و درمان در نیمسال تحصیلی جدید سال 1397 در روز سه شنبه مورخ 01/08/97 از ساعت 10 الی 12 در محل سازمان امور دانشجویان برگزار گردید .

برگزاری سخنرانی " اصلاح سبک زندگی، کم خونی و بیماری های غدد در زنان" در دانشگاه الزهرا(س)

نجمه سیدحسینی 0 10 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

به مناسبت فرا رسیدن هفته سلامت بانوان، اداره بهداشت و سلامت معاونت دانشجویی دانشگاه الزهرا(س) با همکاری کلینیک این دانشگاه در روز یکشنبه مورخ 29/7/97 از ساعت 30/13 تا 30/15اقدام به برگزاری سخنرانی  با موضوع " اصلاح سبک زندگی ، کم خونی و بیماریهای غدد در زنان" نمود.  سخنران برنامه، جناب آقای دکتر اسماعیل توکلی، متخصص داخلی در این نشست پیرامون کم خونی در بانوان صحبت کردند و توصیه هایی در زمینه اصلاح سبک زندگی ارائه نمودند. در انتهای برنامه شرکت کنندگان سوالات خود را در این زمینه مطرح کرده و پاسخ خود را دریافت نمودند.

اجرای طرح پایش سلامت جسم دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

نجمه سیدحسینی 0 10 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

مرکز مشاوره دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با همکاری مرکز بهداشت خرمشهر طرح سلامت جسم دانشجویان جدیدالورود را اجرا نمود. برای اجرای این طرح تیم پزشکی مرکز بهداشت خرمشهر متشکل از پزشک، دندانپزشک،  بینایی سنج وکارشناس بهداشت از تاریخ 16/07/97 لغایت 23/07/97 در دانشگاه حضور یافتند و دانشجویان را از نظرتناسب قد و وزن(bmi) ، بهداشت دهان، دندان و لثه، وضعیت بینایی و سلامت عمومی مورد بررسی قرار دادند. در کنار این بررسی به هر کدام از دانشجویان قرص ویتامینD نیز ارائه شد.                                                                                                            &am

برگزاری کارگاه " خود مراقبتی و مبارزه با پدیکولوزیس"

نجمه سیدحسینی 0 9 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

مرکز بهداشت دانشگاه بجنورد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی روز دوشنبه مورخ 30/07/97 اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی "خودمراقبتی و مبارزه با پدیکولوزیس" نمود. این کارگاه باحضور 190 نفر از دانشجویان در محل سرای دانشجویی دکتر امید برگزار گردید و مدرس کارگاه ذیل مطالب زیر صحبت نمودند.

برگزاری هفته سلامت بانوان در دانشگاه بیرجند

نجمه سیدحسینی 0 10 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

برنامه های ذیل در هفته سلامت بانوان (24 لغایت 30 مهر ماه 97) در دانشگاه بیرجند اجرا شد:

  1. برگزاری پیاده‌روی همگانی بانوان (کارکنان و دانشجویان): در این برنامه حدود ۹۰ نفر از بانوان دانشگاه حضور داشتند. پیاده روی از ساعت ۱۳:۳۰ از محل سازمان مرکزی دانشگاه آغاز گردید و تا سر در ورودی دانشگاه و پس از آن به سمت تربیت‌بدنی و فوق برنامه ادامه یافت...........

برگزاری هفته سلامت زنان در دانشگاه شیراز

نجمه سیدحسینی 0 7 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

به مناسبت هفته ملی سلامت زنان ، واحد بهداشت و سلامت معاونت دانشجویی دانشگاه شیراز با هدف افزایش سطح آگاهی بانوان ، با همکاری مرکز بهداشت استان اقدام به برگزاری کلاس آموزشی سلامت زنان ویژه پرسنل حوزه معاونت دانشجویی نمود.

گزارش عملکرد اداره بهداشت و درمان دانشگاه شیراز در برنامه چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور

نجمه سیدحسینی 0 7 امتیاز مطلب: بدون امتیاز
  • هماهنگی با بیمارستان های نمازی , رجایی و خلیلی شیراز برای پذیرش سریع و ویژه ورزشکاران آسیب دیده و استقرار یک موتور آمبولانس در زمان برگزاری مسابقات در مرکز بهداشتی-درمانی المپیاد .
  • تخلیه خوابگاه های دانشجویی و آماده سازی و نظافت تعداد 12 خوابگاه طی سه مرحله(پیش از المپیاد دختران-مابین المپیاد پسران و دختران-پس از المپیاد پسران) با بکارگیری نیروهای خدماتی مجرب به تعداد 405 نفر در روز به صورت 24 ساعته.

سمپاشی تمام بخش های عمومی و خوابگاه ها و ضد عفونی ک

برگزاری دوره آموزشی ایمنی و بهداشت برای دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه علامه طباطبایی

نجمه سیدحسینی 0 7 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

مرکز بهداشت و درمان  دانشگاه علامه طباطبایی در قالب طرح تدبیر زندگی با همکاری مرکز مشاوره و بهداشت روان ، معاونت آموزشی،مرکز مهارت افزایی دانشگاه در راستای ارتقای فرهنگ ایمنی و بهداشت اقدام به برگزاری دوره ای تحت عنوان دوره آموزش ایمنی و بهداشت و در سرفصل هایی تحت عنوان آشنایی با اصول اطفای حریق، اصول ارگونومی ، پیشگیری از مسمومیت های غذایی ، اصول بهداشت محیط ، خود مراقبتی و اصول بهداشت در خانه های دانشجویی برای کلیه دانشجویان جدیدالورود برگزار نمود.

این دوره طی چهار هفته و در دانشکده های روانشناسی و علوم تربیتی، اقتصاد، ادبیات و زبان های خارجی و علوم اجتماعی برگزار شد.

بزرگداشت روز جهانی بهداشت محیط در دانشگاه علم و صنعت ایران

نجمه سیدحسینی 0 11 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط و تقارن آن با شروع سال تحصیلی جدید و به درخواست واحد بهداشت محیط، نشست مدیران دانشجویی (معاون محترم دانشجویی، مدیر محترم دانشجویی، رئیس محترم اداره بهداشت و درمان و مسئول محترم بهداشت محیط) با ناظرین و رابطین بهداشت مستقر در خوابگاهها جهت تبیین اهمیت بهداشت و سلامت و نقش رابطین در ارتقای شاخص­های بهداشتی دانشگاه برگزار شد. در ابتدای جلسه رئیس اداره بهداشت و درمان جناب آقای دکتر حاجی­زاده و آقای دکتر حسین­زاده (مسئول بهداشت محیط) گزارشی از خدمات بهداشتی انجام شده در دو سال گذشته، نقاط قوت و ضعف در سیستم موجود و برنامه­های آتی را ارائه کردند. د

بزرگداشت روز جهانی تخم مرغ در دانشگاه علم و صنعت ایران

نجمه سیدحسینی 0 9 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

مراسم بزرگداشت روز جهانی تخم مرغ 1397 با شعار "سلامت برای همه، تخم مرغ برای همه" با برگزاری یک سیمینار ترویجی-آموزشی در سه موضوع بهداشت و خودمراقبتی در جوانان، تغذیه سالم و معرفی تخم مرغ با تاکید بر اهمیت مصرف و ارزش مواد مغذی موجود در تخم مرغ به ویژه تخم مرغ آبپز توسط اداره بهداشت و درمان دانشگاه علم و صنعت ایران و با مشارکت مسئولین و کارشناسان محترم ستاد کشوری ترویج مصرف تخم مرغ، مسئولین و کارشناسان محترم گروه سلامت جوانان و مدارس مرکز بهداشت شمال و مدیر محترم دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران انجام شد مراسم بزرگداشت روز جهانی تخم مرغ 1397 با شعار "سلامت برای همه، تخم مرغ برای همه" با برگزاری یک سیمینار ترویجی-آموزشی در سه موضوع بهداشت و خودمراقبتی در جوانان، تغذیه سالم و معرفی تخم مرغ با تاکید بر اهمیت مصرف و ارزش مواد مغذی موجود در تخم مرغ به ویژه تخم مرغ آبپز توسط اداره بهداشت و درمان دانشگاه علم و صنعت ایران و با مشارکت مسئولین و کارشناسان محترم ستاد کشوری ترویج مصرف تخم مرغ، مسئولین و کارشناسان محترم گروه سلامت جوانان و مدارس مرکز بهداشت شمال و مدیر محترم دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران انجام شد

راه اندازی سامانه برخط ثبت شکایات و تخلفات بهداشتی در دانشگاه علم و صنعت ایران

نجمه سیدحسینی 0 14 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

در راستای ارتقای وضعیت بهداشتی دانشگاه و تبیین شعار "هر دانشگاهی، یک بازرس بهداشتی" سامانه آنلاین ثبت شکایات بهداشتی در اداره بهداشت و درمان دانشگاه علم و صنعت ایران برای ثبت و رسیدگی به شکایات دانشگاهیان از وضعیت بهداشتی اماکن موجود در دانشگاه و تخلفات بهداشتی مربوط به هر یک از اماکن، راه اندازی شد که به موجب آن همه دانشگاهیان می­توانند ........

برگزاری برنامه هفته اطلاع رسانی هپاتیت در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان

نجمه سیدحسینی 0 10 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

در هفته اطلاع رسانی هپاتیت مرکز بهداشت دانشگاه  علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان به منظور اطلاع رسانی و  افزایش سطح آگاهی لازم در مورد این بیماری ، راه های انتقال و پیشگیری ، راه های درمان هپاتیت علاوه بر آموزش چهره به چهره ، اقدام به توزیع  تعداد 250 عدد پمفلت آموزشی در بین دانشجویان و کارکنان دانشگاه نمود.

برگزاری اردوی تفریحی ورزشی گلستانکوه خوانسار به مناسبت گرامیداشت هفته بهداشت روان توسط مرکز مشاوره دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان

نجمه سیدحسینی 0 11 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

به مناسبت گرامیداشت هفته بهداشت روان و با همت مرکز مشاوره دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان، اردوی یک روزه تفریحی، طبیعت گردی دانشجویان دختر دانشگاه، روز پنجشنبه مورخ 26/7/97 در طبیعت زیبای گلستانکوه خوانسار برگزار گردید. این برنامه که بیشتر جنبه کوهپیمایی و طبیعت گردی را نیز داشت با شرکت حدود ۴۵ نفر از دانشجویان دختر دانشگاه برگزار گردید.

اقدامات مرکز بهداشت وسلامت دانشگاه سمنان به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط و روز جهانی قلب

نجمه سیدحسینی 0 43 امتیاز مطلب: بدون امتیاز
  1. بازدید و کنترل مستمر بهداشتی از خوابگاهها، آزمایشگاهها و سایر قسمتهای دانشگاه
  2. نظارت و کنترل بهداشتی و تغذیه ای غذا خوریها و بوفه های دانشگاه..............

برگزاری همایش آشنایی با مهارت های زندگی با محوریت ورزش و تندرستی در دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان

نجمه سیدحسینی 0 34 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

همایش "آشنایی با مهارت های زندگی با محوریت ورزش و تندرستی" در مورخ 9/7/97، به همت واحد تربیت بدنی و مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان برگزار گردید. این برنامه ویژه کلیه دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه در محل سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار شد.

برنامه نمادین پاکسازی محوطه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان

نجمه سیدحسینی 0 51 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط، در مورخ 9/7/97 ،  علاوه بر درج تراکت های مرتبط با این روز در سایت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان، بخشی از محوطه ی این دانشگاه  نیز پاکسازی گردید. این اقدام نمادین به همت مرکز بهداشت دانشگاه و با همکاری مرکز مشاوره و حضور جمعی از کارکنان و دانشجویان دانشگاه با شعار" نه به کیسه های پلاستیکی" بر گزار شد. از برنامه های جنبی این برنامه نمادین، برگزاری مسابقه عکاسی با موضوع فوق بود.

اقدامات انجام یافته به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط در دانشگاه تبریز

نجمه سیدحسینی 0 81 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

اقدامات انجام یافته به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط مورخه 4/7/97 در دانشگاه تبریز بدین شرح می باشد.

  • تقدیر از دست اندرکاران بهداشت محیط
  • نصب پوسترهای مربوط به بهداشت محیط در دانشکده ها – خوابگاه ها و اماکن عمومی دانشگاه
  • ابلاغ پیام بهداشت محیط در اتوماسیون اداری( با تفکیک زباله ها از مبدا در بازیافت طلای کثیف نقش ایفا کنیم)............

بازدید مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان از اداره بهداشت و درمان دانشگاه شهید بهشتی

نجمه سیدحسینی 0 52 امتیاز مطلب: 5/0

خانم دکتر صادقی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز دوشنبه بیست و شششم شهریور،  به مناسبت روز اورژانس و فوریت های پزشکی از اداره بهداشت و درمان دانشگاه  شهید بهشتی بازدید بعمل آوردند و در جریان فعالیت ها، خدمات و بخش های جدید الاحداث درمانگاه قرار گرفتند.

برگزاری دوره آموزشی روش های پیشگیری از شیوع پدیکلوزیس (شپش) ویژه کارکنان حوزه معاونت دانشجویی مجتمع آموزش عالی گناباد

نجمه سیدحسینی 0 95 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

اولین دوره آموزشی روش های کاربردی مقابله با پدیکلوز (شپش) با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد برای کارکنان حوزه معاونت دانشجویی مجتمع آموزش عالی گناباد در تاریخ 18/6/1397 برگزار گردید.

دومین جلسه دبیران مراکز بهداشت و درمان دانشگاهها در سازمان امور دانشجویان برگزار شد.

برگزاری دومین جلسه دبیران مراکز بهداشت و درمان دانشگاهها در سازمان امور دانشجویان

محمد مرادی 0 88 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

جلسه دبیران مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها با موضوع بررسی برنامه های پیش بینی شده برای مراکز بهداشت و درمان در نیمسال تحصیلی جدید سال 1397 در روز دوشنبه مورخ 22/05/97 از ساعت 10 الی 12 در محل سازمان امور دانشجویان برگزار گردید. در این جلسه که با حضور آقای دکتر علم معاون سازمان، خانم دکتر صادقی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت، و دبیران مناطق ده گانه مراکز بهداشت و درمان تشکیل شد در مورد پیرامون مسائل مختلف مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها بحث و تبادل نظر شد. همچنین از دیگر مباحث و نتایج مورد اشاره در این جلسه می توان به عناوین زیر اشاره کرد:

 

-  بحث و تبادل نظر و ارائه طرح پیشنهادی در خصوص گزارش و پیگیری کارنامه سلامت جسم

- ارایه نظرات تکمیلی در مورد اساسنامه کانون همیاران بهداشت و برنامه های همیاران بهداشت

-بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه هایHSE  در دانشگاه ها و توجه به نقش مراکز بهداشت و درمان در این برنامه ها

- بحث و تبادل نظر پیرامون گزارش عملکرد مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها

- بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه های سال آتی مراکز بهداشت و درمان

 

 

دومین جلسه دبیران مراکز بهداشت و درمان دانشگاهها در سازمان امور دانشجویان برگزار شد.

برگزاری دومین جلسه دبیران مراکز بهداشت و درمان دانشگاهها در سازمان امور دانشجویان

محمد مرادی 0 72 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

جلسه دبیران مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها با موضوع بررسی برنامه های پیش بینی شده برای مراکز بهداشت و درمان در نیمسال تحصیلی جدید سال 1397 در روز دوشنبه مورخ 22/05/97 از ساعت 10 الی 12 در محل سازمان امور دانشجویان برگزار گردید. در این جلسه که با حضور آقای دکتر علم معاون سازمان، خانم دکتر صادقی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت، و دبیران مناطق ده گانه مراکز بهداشت و درمان تشکیل شد در مورد پیرامون مسائل مختلف مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها بحث و تبادل نظر شد. همچنین از دیگر مباحث و نتایج مورد اشاره در این جلسه می توان به عناوین زیر اشاره کرد...

برگزاری برنامه های مربوط به هفته بیماریهای قابل انتقال بین انسان و حیوان ( بیماریهای مشترک یا زئونوز)

نجمه سیدحسینی 0 90 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

به مناسبت هفته زئونوز(13 لغایت 18 تیرماه) واحد بهداشت محیط اداره بهداشت و درمان دانشگاه علم و صنعت ایران در راستای افزایش آگاهی اقشار مختلف دانشگاه در خصوص بیماریهای مشترک بین انسان و دام و حساس سازی نسبت به این امر اقدام به ارائه آموزش فراگیر عمومی و گروه خاص به شرح ذیل نموده است:............

بازدید مدیر کل دفتر مشاوره سلامت از مراکز بهداشت دانشگاه های منطقه سه

نجمه سیدحسینی 0 107 امتیاز مطلب: 1/0

خانم دکتر صادقی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت هفدهم تیرماه از مراکز بهداشت دانشگاههای تبریز، صنعتی سهند و شهید مدنی آذربایجان بازدید کرد. ایشان طی این بازدید ضمن بررسی ......

برگزاري فعالیت های درمانگاه فرهیختگان به مناسبت هفته بدون دخانیات در دانشگاه بيرجند

نجمه سیدحسینی 0 90 امتیاز مطلب: 1/0

درمانگاه فرهیختگان دانشگاه بیرجند با همکاری دانشگاه علوم پزشکی وکانون هلال احمر دانشگاه براساس راهنمای برگزاری روز جهانی بدون دخانیات، برنامه­های ذیل را در تاريخ 5 لغایت 11 خرداد 97 با هدف آگاه­سازی دانشگاهیان اجرا نمود:......

برگزاري هفته سلامت در درمانگاه فرهیختگان دانشگاه بیرجند

نجمه سیدحسینی 0 118 امتیاز مطلب: 5/0

در هفته اول اردیبهشت ماه 97 به مناسبت هفته سلامت برنامه هاي ذيل در دانشگاه بیرجند اجرا شد:

استقرار پایگاه سلامت 1 در محل پردیس شوکت­آباد (سازمان مرکزی) و انجام رایگان تست قندخون، سنجش فشارخون، توزیع کتابچه سلامت و بروشورهای بهداشتی ..........

برگزاري برنامه هاي مربوط به هفته سلامت در دانشگاه بناب

نجمه سیدحسینی 0 122 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

در هفته سلامت مركز بهداشت دانشگاه باهمكاري شبكه بهداشت و درمان بناب در تاريخ  ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت در سالن همکف دانشکده فنی ومهندسی..........

اجراي برنامه هاي هفته بهداشت در دانشگاه بين المللي امام خميني قزوين

نجمه سیدحسینی 0 122 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

در این هفته کلیه خدمات مرکز بهداشت و درمان به صورت رایگان ارائه گردید و هر روز دراین هفته پزشک مرکز به همراه کارشناسان در دو خوابگاه حضور ......

بازديد مركز بهداشت دانشگاه بين المللي امام خميني قزوين از خوابگاههاي دانشگاه به مناسبت هفته خوابگاهها

نجمه سیدحسینی 0 166 امتیاز مطلب: بدون امتیاز

مرکز بهداشت و درمان دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین به مناسبت هفته خوابگاه ها از کلیه خوابگاه های دانشگاه بازدید به عمل آورد ..........

برنامه های اجرایی هفته سلامت در مرکز بهداشت دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین

نجمه سیدحسینی 0 109 امتیاز مطلب: بدون امتیاز
  1. شرکت کارشناس بهداشت در برنامه زنگ نمادین سلامت در اولین روز از هفته سلامت در یکی از مدارس شهرستان و ترویج صبحانه سالم در بین دانش آموزان با حضور سایر مسئولان شهرستان ملاثانی

برگزاری نمایشگاه عینک و انجام بینایی سنجی رایگان..........

RSS
دی ان ان